Zdrowie – TAK!

0
1757

Podstawą ludzkich dolegliwości jest stres. Współczesny człowiek nie żyje spokojnie. Można pokusić się o stwierdzenie, że w XXI wieku człowiek nie unie żyć spokojnie. Nie potrafi się wyluzować, nie potraf odpuścić, nie potrafi żyć bezstresowo.

A przecież każdy z nas pragnie być zdrowy. Ciągły pośpiech i gonitwa nie sprzyja naszemu organizmowi. Największym potencjalnym zagrożeniem jest dla ludzkości pośpiech, rywalizacja i wciąż niezaspokojone ambicje współczesnego człowieka. „Szlachetne zdrowie, nikt się nie dowie, jako smakujesz, aż się zepsujesz..” choć to cytat średniowieczny, a jakże trafny współcześnie

Zdrowie człowieka – to nierozłącznie zdrowie fizyczne i zdrowie psychiczne. Jedno zależne od drugiego i bardzo ściśle ze sobą powiązane. Zdrowie ciała, psychiki, jak i duszy będzie wtedy, gdy będziemy o nie dbać.

Grzechy współczesnego człowieka w stosunku do swojego zdrowia:

– Pierwszą z wad jest zaniedbanie racjonalnego odżywiania.

Ciągły brak czasu powoduje, że odżywiamy się byle jak, często gotowymi produktami, bądź półgotowymi takimi, które nie wymagają dużo czasu na przygotowanie.

– Następną zgubną wadą, którą serwuje nam pośpiech jest lekceważenie pojawiających się problemów zdrowotnych.

Współczesny człowiek dość często bagatelizuje pierwsze objawy, symptomy choroby.

– Brak ruchu, nieumiejętność wypoczynku, nieregularny sen, to kolejne grzechy w stosunku do naszego zdrowia.

– Używki, złe nawyki, niezdrowe przyzwyczajenia również wpływają ujemnie na zdrowie każdego z nas.

Zdrowie fizyczne jest rzeczą bardzo ważną dla każdego człowieka. Nie mniej ważne jest również zdrowie psychiczne. Na dodatek ściśle ze sobą powiązane. Jedno zależne od drugiego. Dlatego też każdego dnia należy wkładać maksimum wysiłku, w ochronę naszego zdrowia składającego się z dwóch warstw (ciała i ducha). Warto zadbać, o każdy jego rodzaj. Wykazać inicjatywę i stać się obrońcą swojego zdrowia, a tym samym życia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here