Napoje spalające tłuszcz

0
1922

Co byś pomyślała słysząc, że wcale nie musisz układać restrykcyjnej diety i intensywnego planu ćwiczeniowego żeby móc cieszyć się szczupłą sylwetką? A co pomyślałabyś słysząc, że od teraz wystarczy sięgnąć po odpowiednie napoje? Tak, właśnie tak! Najnowsze badania wykazały, że tempo przemiany materii jedynie częściowo jest od nas niezależne, a związane z naszą płcią, wiekiem i typem budowy. Metabolizm w znacznym stopniu zależy od tego co mamy na talerzu. Istnieją pewne grupy produktów, które ułatwiają spalanie kalorii i przyspieszają redukcję zbędnej tkanki tłuszczowej. Co ciekawe są to nie tylko produkty spożywcze, ale również napoje!

Chcesz schudnąć? – sięgnij po szklankę wody. Woda usuwa z organizmu toksyny i zbędne produkty przemiany materii. Zawarty w niej wapń i magnez dodatkowo pozytywnie wpływa na pracę nerek. Warto również wiedzieć, że wypicie zimnej wody powoduje ochłodzenie organizmu – a ten, żeby się ogrzać zużywa dodatkowe kalorie. Zużyje ich jeszcze więcej kiedy do wody doda się plasterki cytryny lub truskawki. Zawarta w nich witamina C nie tylko podnosi odporność, ale także obniża poziom złego cholesterolu.

Nie zapomnij również o filiżance gorzkiej, czarnej kawy. Zawarta w niej kofeina oddziałuje na noradrenalinę. Hormon ten odpowiedzialny jest za procesy związane ze spalaniem tkanki tłuszczowej. Warto sięgnąć po kawę szczególnie rano lub przed planowaną aktywnością fizyczną. Pozostałe fusy można również wykorzystać – robiąc z nich domowy peeling, który poprawi ukrwienie skóry i zapewni jej młody wygląd.

Podobne do kawy działanie ma zielona herbata. Dzięki temu, że zawiera teinę oraz antyoksydanty pomaga obniżać poziom cukru i trójglicerydów we krwi. Poza tym pomaga w walce z tłuszczem odkładającym się w okolicy brzucha, więc jest szczególnie polecana wszystkim osobom, które zmagają się z otyłością typu brzusznego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here