Czym wyczyścić silikon

0
1329

Silikon sanitarny wykorzystuje się w praktycznie każdej kuchni i łazience. Najczęściej stosowany jest on także stosowany przy płytkach podłogowych oraz ściennych. Jednak po latach użytkowania przedmiotów które zostały nim zabezpieczone, na przykład zlewu, wanny czy też kabiny prysznicowej traci on swoją szczelność i nieestetycznie ciemnieje. Warto go wtedy wymienić, aby nie doszło do uszkodzenia sprzętów czy płytek przez ściekającą wodę i nadmierną wilgoć.
Zastanawiając się czym wyczyścić silikon, najlepiej skorzystać z porad umieszczonych na różnego rodzaju stronach i forach internetowych. Zabrudzenia powstałe na silikonie to najczęściej nic innego jak pleśń, która jest nieestetyczna a w dodatku ma ona szkodliwy wpływ na zdrowie. Zazwyczaj trudno zlikwidować ją przy użyciu dostępnych środków czystości.
W tej sytuacji najlepszym wyjściem jest usunięcie starego silikonu, dokładne wyczyszczenie tego miejsca i osuszenie a następnie zaaplikowanie nowej warstwy preparatu.
W sklepach budowlanych i marketach dostępnych jest wiele odcieni silikonu, jednak najczęściej jest stosowany silikon bezbarwny lub biały.
Niestety na białym, beżowym oraz bezbarwnym silikonie zabrudzenia są najszybciej i najbardziej widoczne.
W celu usunięcia starej warstwy silikonu najczęściej należy użyć specjalnego nożyka. Podczas usuwania silikonu należy zachować ogromną ostrożność aby nie uszkodzić innych przedmiotów, na przykład lustra, wanny czy też zlewozmywaka.
Przed usunięciem starej warstwy silikonu warto uprzednio nałożyć warstwę specjalnego preparatu przeznaczonego do usuwania silikonu. W przeciwieństwie do rozpuszczalników tego typu preparaty charakteryzuje bardziej przyjazny skład oraz łagodny, często nawet dość przyjemny zapach. Najczęściej do preparatu dołączony jest również przyrząd do bezpiecznego usuwania silikonu.
Koszt takiego preparatu mieści się w przedziale od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych. Dostępny jest on w sklepach internetowych oraz w sklepach i marketach z chemią budowlaną.

http://www.forum-liderow.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here