Samodzielny kurs języka hiszpańskiego – od czego zacząć?

0
1040

Samodzielna nauka języka obcego wiąże się dużą samodyscypliną i sporymi wymaganiami od samego siebie. Zdarza się, że nie kogoś nie stać na to, by wykupić kurs hiszpańskiego np. w szkole językowej. Wtedy jedyną możliwością jest samodzielna nauka. O czym należy pamiętać, zaczynając taki kurs i czy w ten sposób możemy się dużo nauczyć?

Podstawowa kwestia to zacząć od podstaw

Kurs hiszpańskiego powinniśmy rozpocząć od samych podstaw. Jeśli postąpimy inaczej z czasem, zauważmy braki, które mamy poprzez nie zastosowanie się do harmonogramu nauczania. W takiej sytuacji nie ruszymy dalej, jeżeli nie nadrobimy zaległości.

Znajomość podstawowych słówek lub zwrotów pomoże w poznaniu gramatyki i innych trudniejszych rzeczy. Co więcej, musimy pamiętać o tym, żeby materiał, który przerobimy powtarzać co jakiś czas. Takie utrwalanie wiedzy wpłynie na jeszcze lepsze zapamiętanie tego, co już, umiemy.

Ważne jest, żeby się zniechęcać, gdy natrafimy na coś, co, jest niezrozumiałe. Szkoda by było zaprzepaścić poświęcony czas i materiał, który już znamy.

Ile czasu poświęcić na naukę?

To ile godzin przeznaczymy na kurs, zależy od tego ile, jesteśmy w stanie ich wygospodarować. Osoby pracujące mają nieco mniej czasu z racji wielu obowiązków. Ważne jest, żeby ustalić z góry, w jakie dni będziemy się uczyć.

Pozwoli to na zachowanie rytmu i nie będziemy musieli poświęcać na to wszystkich wolnych chwil. Taki sposób jest dobry nie tylko dla tych, którzy pracują, ale i dla uczniów, a nawet mam wychowujących dzieci.

Nie można jednak robić dużych przerw w trakcie kursu. Spowoduje to, że zaczniemy wszystko zapominać i wypadniemy z rytmu, który sami ustaliliśmy. Kurs hiszpańskiego musi odbywać się w miarę regularnie, a tuż po jego zakończeniu najlepiej, gdybyśmy zaczęli się nim częściej posługiwać.

Z jakich materiałów korzystać?

W sprzedaży jest wiele pomocy naukowych, które urozmaicą nam naukę. Niestety, jeśli nie możemy sobie pozwolić na żaden wydatek związany z nauką hiszpańskiego najlepiej skorzystać z materiałów, które znajdziemy w internecie.

Tu także jest duży wybór m.in. filmiki, słownictwo, w tym również zadania odpowiednie do poziomu zaawansowania. Tak więc osoby, którym bardzo zależy na tym, aby coś osiągnąć, z pewnością spełnią swoje marzenia.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy International House Wrocław.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here