Ciąża i jej dylematy

0
1248

Ciąża to piękny okres w życiu każdej kobiety, mimo licznych dolegliwości z nią związanych. Jedne kobiety przechodzą ciążę lepiej, inne gorzej, ale każda kobieta dobrze cały ten okres zapamiętuje. Ciąża jednak ma wiele różnych ograniczeń, każda kobieta, która zajdzie w ciążę powinna się z nimi zapoznać. Może zapytać o nie swojego lekarza ginekologa albo mamę czy starszą siostrę. Może też poczytać kilka poradników tyczących się całego okresu ciąży. Do niektórych zasad trzeba się bardzo restrykcyjnie stosować, bo w innym przypadku można zagrozić nienarodzonemu dziecku.
Zakazy ciąży
W ciąży przede wszystkim nie można sobie pozwolić na żadnej używki, nałogi czy alkohol. Picie alkoholu, zbytniej ilości kawy, palenie papierosów czy zażywanie narkotyków, może poważnie uszkodzić płód i dziecko może się urodzić chore. Innym zakazem jest na przykład zakaz opalania się na słońcu. Nie chodzi o to, by w ogóle na słońce nie wychodzić, ale w ciąży skóra jest bardzo wrażliwa, dlatego brzuch zawsze powinien być ściśle zakryty na słońcu i nie można na nim spędzać zbyt wiele czasu. Jeśli więc któraś przyszła mama waha się, czy można się opalać w ciąży, to zdecydowanie powinna ona tego unikać. A już w żadnym wypadku nie powinna przyszła mama korzystać z solarium, bo tamtejsze promieniowanie może mocno dziecku zaszkodzić. Poza tym od zbyt długiego przebywania na słońcu w ciąży, na twarzy mogą się pojawić przebarwienia, które nie znikną nawet po urodzeniu dziecka. Warto to również wziąć pod uwagę, jeśli planuje się opalanie w ciąży tylko twarzy. Kolejnym zakazem jest uprawianie w ciąży sportów, szczególnie tych bardzo intensywnych. Jak najbardziej zalecane są długie spacery, pływanie czy joga dla ciężarnych, ale od innych ćwiczeń lepiej w ciąży stronić. Mogą one wywołać skurcze przedwczesne, a to może mieć poważne skutki.
Ciąża to taki stan, gdy bardzo mocno trzeba na siebie uważać. Ale jest to też stan cudowny i bardzo szczęśliwy, którym każda kobieta chce się porządnie nacieszyć przez cały okres jego trwania.

http://www.czasabsolwenta.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here