Zwiedzamy Maltę. Z wizytą w Rabacie

0
1826

Otoczona wodami Morza Śródziemnego, jest idealnym miejscem na wczasy dla tych, którzy plażowanie chcą połączyć z możliwością poszerzania swej wiedzy na temat historii. Malta może każdego z nas oczarować swymi zabytkami i pięknymi miastami, a wycieczki po jej terenie mogą się przemienić we wspaniałą, pełną niespodzianek przygodę. Czym ten wyspiarski kraj może oczarować turystów? Dlaczego znane biura podróży tak chętnie organizują wczasy na Malcie?

Malta to piękne plaże oraz miasta, których zabudowa zachwyca od lat. W gronie tych miejsc, których w trakcie zwiedzania Malty nie można pominąć, znajduje się Rabat. Wycieczki po tym mieście to niezwykła przygoda – nie tylko dla miłośników architektury i historii. Rabat, miasto będące stolicą wyspy Gozo, ma się czym pochwalić. Wielkim walorem tego miasta jest jego położenie oraz malownicza sceneria, która zachęca turystów z całego świata do spędzenia wczasów w tym właśnie miejscu. Na jakie zabytki biura podróży zwracają tu szczególną uwagę? Z pewnością na wyróżnienie zasługuje tu twierdza, która ma niezwykłą historię. Wiadomo, że udział w jej powstaniu mieli starożytni Rzymianie oraz Kartagińczycy.

Na klimat dzisiejszego Rabatu w znacznym stopniu wpłynęli też Nomanowie, doskonale widoczne są tu również wpływy kultury arabskiej. Dzięki temu Rabat staje się miastem wyjątkowym, wielokulturowym i intrygującym. Spacer jego uliczkami to wyjątkowa przygoda oraz jedyna w swoim rodzaju podróż w czasie. Zachwyca bastion św. Michała, który zaliczany jest do najcenniejszych zabytków Rabatu, fascynują zachowane fragmenty dawnych murów miejskich. Nie brak tu również ciekawych placówek muzealnych. Muzeum Przyrodnicze, Muzeum Folkloru oraz Muzeum Archeologiczne – oto wybrane atrakcje, którym osoby spędzające wczasy na Malcie z pewnością powinny poświęcić nieco więcej uwagi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here