Technologia ma wpływ na środowisko

0
2225

Z roku na rok stajemy się coraz bardziej świadomymi konsumentami. Staramy się, aby wszystkie nasze działania były przychylne środowisku. Nie inaczej jest w przypadku najnowszych technologii, których rozwiązania są coraz bardziej przyjazne ekologii.

Przeczytaj też: http://www.blondeworld.pl/technologia-a-ekologia/

Technologia pełna eko rozwiązań

W obecnych czasach coraz więcej firm technologicznych decyduje się na rozwiązania sprzyjające naszemu środowisku naturalnemu. Wszechobecny ekotrend sprawia, że marki wręcz prześcigają się w wymyślaniu i tworzeniu produktów minimalizujących negatywny wpływ na ekosystem. Przykładowo firmy produkujące smartfony ograniczają ślad węglowy. W ofercie Google znajduje się telefon Pixel 5 wykonany wyłącznie z aluminium i plastiku pochodzących z recyklingu. Marka Fairphone w zamian za tworzenie swoich mniej przyjaznych środowisku produktów, sadzi drzewa. Często można się również spotkać z opakowaniami smartfonów wykonanych z biodegradowalnych materiałów. 

Produkcja elektrośmieci

Duży boom na nowe technologie skutkuje dużą liczbą odpadów elektronicznych. Zakupionych przez nas sprzętów, gdy się zepsują lub zużyją, nie warto naprawiać, ponieważ koszt naprawy często dorównuje cenom nowych elektronicznych przedmiotów. Warto pamiętać, że jeżeli chcemy pozbyć się niechcianego sprzętu, oddajmy go bezpośrednio przy zakupie nowiutkiego egzemplarza. Nigdy nie utylizujmy sprzętów elektronicznych na własną rękę czy nie wyrzucajmy ich do zwyczajnych koszy na śmieci. 

Regeneracja sprzętu elektronicznego

Są sprzęty, którym można i należy dać drugie życie. Należą do nich między innymi drukarki, których elementy można odpowiednio zregenerować i użyć na nowo. Czasem trzeba za taki sprzęt zapłacić więcej, ale będzie nam starczył na długie lata, w przeciwieństwie do jednorazowych egzemplarzy. Podobnie jest w przypadku smartfonów, których podzespoły są łatwo wymienialne i ekonomiczne. 

Zobacz także: http://www.provimi.pl/jak-utylizowac-elektrosmieci/

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here