Firanki do kuchni oraz salonu – jakie wybrać?

0
1974

Firanki są wybierane do aranżacji wnętrz ze względu na funkcjonalność. Odpowiednio dobrane mogą stać się jednak nie tylko ozdobą okna, ale także całego wnętrza. Dowiedz się, co wziąć pod uwagę przy wyborze firanki do salonu oraz kuchni.

1. Czy firanki są nadal w modzie?
2. Firanki do kuchni – jakie wybrać?
3. Firanki do salonu – co wziąć pod uwagę przy kupnie?

Czy firanki są nadal w modzie?

Firanki zdobią okna polskich domów od wielu lat. Od pewnego czasu popularnością cieszył się jednak również innego rodzaju zasłony okienne, rolety czy żaluzje. Nie oznacza to jednak całkowitej rezygnacji z tradycyjnych firanek, które doskonale dopełniają aranżacje różnego typu. Ze względu na swoją funkcjonalność, a także szeroki wybór wzorów, są polecane również przez architektów wnętrz. Różnorodne modele, które sprawdzą się w pomieszczeniach zaprojektowanych w stylach od klasycznego po nowoczesny i minimalistyczny, znaleźć można na stronie kasandra.com.pl.

Firanki do kuchni – jakie wybrać?

Firanki do kuchni powinny być wykonane z materiału łatwego w czyszczeniu. Ze względu na atmosferę panującą w pomieszczeniu, dekoracje okienne są szczególnie narażone na zabrudzenia czy wchłanianie zapachów. Dobór materiału jest zatem bardzo istotny – firanki powinny nadawać się do prania automatycznego oraz ręcznego.

firankiKolejny ważny aspekt to wzornictwo dekoracji. Przy wyborze odpowiednich należy być uważnym, szczególnie jeśli aranżujemy niewielką kuchnię. W takim wypadku lepiej zrezygnować z bogatych zdobień oraz szerokich firanek, które optycznie pomniejszą pomieszczenie. Najlepiej zdecydować się na mniej zdobione, bardziej stonowane modele, najlepiej w jasnym kolorze. Biel firanki rozproszy światło i optycznie powiększy kuchnie. Dobrą opcją jest np. zakup delikatnej dekoracji z woalu.

Firanki w kuchni powinny być dopasowane również do reszty aranżacji. Odstająca wizualnie dekoracja okienna może skutecznie zepsuć wygląd całego pomieszczenia.

Firanki do salonu – co wziąć pod uwagę przy kupnie?

Podobnym zasadami, jak przy zakupie dekoracji do kuchni, należy kierować się również, wybierając firanki do salonu. W tym przypadku można jednak bardziej swobodnie podejść do kolorystyki i wzornictwa firanek, ponieważ pokoje dzienne są zazwyczaj większe niż inne pomieszczenia. W efekcie można zdecydować się na modele w intensywnych barwach, które dopełnią wystrój wnętrza. Oprócz tego dobrze spełnią się również różnego typu ornamenty oraz tłoczenia. Co więcej, warto zaopatrzyć się w kilka rodzajów firanek. Dostępne są np. bożonarodzeniowe wzór.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here