Jak zrobić naturalny środek dezynfekujący?

0
2056

Nie tylko w okresie czasie epidemii koronawirusa powinno się korzystać ze środków myjących i dezynfekujących. Idealnie sprawdzą się one również w kuchni, czy przy sprzątaniu łazienki. Dodatkowo jeśli jesteście osobami, które posiadają zwierzaka w domu, konieczna jest dezynfekcja. Kupienie środków dezynfekujących w sklepie jest bardzo trudne, ponieważ bardzo szybko schodzi on ze sklepowych półek. W dodatku obecnie jego cena znacznie wzrosła. Jest jednak sposób na to, aby zrobić go samodzielnie!

Przeczytaj też: https://www.plotki.pl/naturalny-srodek-dezynfekujacy/

Spray lawendowy

Spray lawendowy to jest to wręcz banalny sposób na środek do dezynfekcji, w dodatku pachnie on znakomicie, zatem stworzycie nie tylko środek dezynfekujący, ale także odświeżacz powietrza. Jak go zrobić? Do tego potrzebna będzie butelka z atomizerem. Do  spirytusu dodajecie 20 kropel olejku eterycznego lawendowego. Gotowe!

Woda utleniona i olejek z drzewa herbacianego

Wodę utlenioną na pewno każdy posiada w swoim domu, gorzej jest z olejkiem z drzewa herbacianego. Bez obaw, dostępny jest on jednak w w internecie za około kilka złotych. Wystarczy, że zmieszacie 3 szklanki wody z 1/4 szklanki wody utlenionej i dodacie do tego 2 łyżki świeżo wyciśniętego soku z cytryny, a także 10 kropel z wcześniej wspomnianego już olejku z drzewa herbacianego. Wszystko należy ze sobą wymieszać i przelać tak jak wyżej, do butelki z atomizerem. Środek dezynfekujący gotowy!

Woda utleniona i ocet

Woda utleniona oraz ocet będą wyprost idealne do dezynfekcji. Środków tych nie musicie mieszać razem ze sobą.  Możecie polać jakąś powierzchnie wodą utlenioną, a po tym psikać ją octem. Teraz wycieracie ją do suchości i gotowe. Taki trik z pewnością sprawdzi się na małych powierzchniach. Z pewnością nikt nie chce latać po domu z małą buteleczką wody utlenionej i butelką z octem i czyścić dużych powierzchni.

Wódka z mydłem

Wódka z mydłem to chyba najprostszy sposób na dezynfekcję różnych powierzchni. Środek dezynfekujący ten wcale nie jest taki tani, jak by się mogło wydawać. Jak zrobić taki produkt? Mydełko w płynie łączycie z 2 łyżkami wódki. Dodajecie do takiej mieszanki około 10 kropel olejku lawendowego, 5 kropel olejku eterycznego wraz z oregano. Zalewacie do pełna wodą i gotowe.

Zobacz też: http://www.provimi.pl/jak-usunac-zapach-moczu-po-zwierzaku/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here