Suplementy diety – czy są w stanie uzupełnić niedobory w naszym organizmie?

0
1240

Głównym zadaniem suplementów diety jest uzupełnienie niedoborów, jednak należy wiedzieć że nie są one w stanie zastąpić prawidłowego i racjonalnego sposobu odżywiania. Oprócz tego dane produkty, mają zapewnić nam zdrowie i świetne samopoczucie. Ich regularne spożywanie ma wspomóc pracę naszego organizmu, przeciwdziałać chorobom i ułatwić walkę z patogenami. Jak jest naprawdę?

Czy można uzupełnić niedobory witamin i minerałów za pomocą suplementów?

Suplementy diety są w stanie uzupełnić niedobory w diecie, jednak nie są w stanie zastąpić zdrowego odżywiania. Stanowią ode tylko dodatek, nie mogą być zażywane zamiast warzyw, czy owoców. Równie ważne jest to, że ich przyjmowanie może mieć pozytywny wpływ na nasze zdrowie, ale tylko wtedy, gdy ich zażywanie i dawki są ustalone z lekarzem, po wcześniejszym wykonaniu podstawowych badań. Bez nich nie jesteśmy w stanie ocenić czego tak na dobrą sprawę nam brakuję.

Czy konsultacja z lekarzem jest konieczna przed rozpoczęciem zażywania suplementu diety?

Tak, jak najbardziej. Zazwyczaj ludzie przyjmują suplementy diety, bo wydaje się im, że brakuje im konkretnego składnika w diecie. Prawda jest taka, że bez wykonania badań nie jesteśmy w stanie dowiedzieć się, czy faktycznie tak jest. Nie warto kupować suplementów diety, tylko dlatego, że ludzie w reklamie je polecają.

Obecnie suplementy diety są ogólnodostępne, można je kupić praktycznie wszędzie. Dlatego wiele osób spożywa je bez zastanowienia się. Z suplementami diety może być różnie, z jednej strony wiele osób twierdzi, że są one słabo przyswajalne przez nasz organizm, z drugiej strony można je przedawkować, jeżeli są przyjmowane w zbyt dużych dawkach.

Kolejna ważna kwestia związana z przyjmowaniem suplementów diety, to osłabienie działania niektórych leków, które są jednocześnie przyjmowane. Dlatego tak ważna jest wizyta u specjalisty, dzięki takiej konsultacji dowiemy się co warto brać, żeby polepszyć pracę swojego organizmu, a czego należy unikać.

Źródło: https://www.wroclovedesign.pl/czy-warto-brac-suplementy-diety/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here