Zalipie: co warto zobaczyć?

0
1020

Na terenie województwa małopolskiego nudzić się nie można. Kto w czasie wycieczki po tej części kraju chce się nacieszyć widokiem ciekawych zabytków, a jednocześnie chce poszerzyć swą wiedzę na temat sztuki ludowej tego regionu, ten koniecznie powinien wybrać się do Zalipia. Ta ciekawa wieś leży w rejonie Tarnowa, a swą sławę zawdzięcza niezwykłym malowidłom. Tu każdy z nas może się szybko przekonać o tym, jak wiele uroku może mieć sztuka ludowa. Co warto zobaczyć w Zalipu?

Główna atrakcja tej miejscowości to Zagroda Felicji Curyłowej – malarki, dzięki której ludowe malowidła z Zalipia stały się znane w całej Polsce. To właśnie tu zaglądają turyści w trakcie wycieczki śladem najważniejszych ośrodków sztuki ludowej na terenie Małopolski. Wielką atrakcją są tu również malowane domy, ciekawe malowidła ścienne, które można zobaczyć w miejscowym kościele oraz Dom Malarek, do którego również warto zajrzeć w trakcie wizyty na terenie Zalipia. Wszystkie te atrakcje sprawiają, że pobyt na terenie tej małopolskiej wsi dla każdego z nas stanie się ciekawym doświadczeniem oraz wspaniałą przygodą.

W takich miejscowościach, jak Zalipie, każdy z nas będzie mógł spędzić czas w ciekawy i pożyteczny sposób. Tutejsze zabytki to wyjątkowe obiekty, które warto zobaczyć ze względu na ich wyjątkową wartość artystyczną oraz unikalną formę. A wszystko to w pięknej scenerii, która oczaruje każdego turystę.

http://www.starovka.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here