Wybierz najlepszy stół do własnego domu

0
1782

Współczesne trendy aranżacyjne to przede wszystkim przestrzeń. Im więcej miejsca pozostanie w salonie czy jadalni, tym lepsza jest stylizacja pomieszczenia. W centrum jadalni czy salonu zazwyczaj znajduje się stół. Dobrym rozwiązaniem oszczędzającym powierzchnię są stoły rozkładane.

Styl skandynawski, industrialny czy nowoczesny bazują na stworzeniu jak największej przestrzeni dla użytkowników domu. Zbyteczne wyposażenie jest usuwane lub zastępowane praktycznym umeblowaniem, które skrywa funkcjonalność we własnym wnętrzu. Stoły rozkładane świetnie wpisują się w założenia wyżej wymienionych stylów aranżacyjnych. Stosunkowo nieduże gabaryty mebli oszczędzają miejsce podczas codziennego użytkowania, a w przypadku organizowania rodzinnego obiadu, można je rozłożyć, umożliwiając spożycie posiłku większemu gronu rodzinnemu.

Małe jest piękne

Nieduże stoły rozkładane świetnie sprawdzą się w mieszkaniach czy małych pokojach gościnnych. Przykładem jest stół AVERSA LUX z szarym blatem dostępny na stronie meblehubertus.pl. Biała kompozycja uzupełniona szarym kolorem ładnie współgra z nowoczesną, skandynawską czy industrialną aranżacją. Długość blatu 120 cm, szerokość 41 cm i wysokość jedynie 25 cm sprawiają, że mebel doskonale uzupełni stylizację małych pomieszczeń, podkreślając wzornictwo pozostałego wyposażenia. Po rozłożeniu stół osiąga 170 cm rozpiętości blatu i maksymalnie 74 cm wysokości, co czyni go praktycznym centrum domowej imprezy. Po zakończonym obiedzie czy urodzinach stół rokładany bezproblemowo można złożyć i odzyskać zabraną przestrzeń.

Przestrzenny salon

Salony w domach jednorodzinny mają dużą powierzchnię, a w ich centrum często znajduje się stół. Punkt centralny powinien być ozdobiony nietuzinkowym meblem, który podkreśli całość stylizacji, ale nie pochłonie dużej przestrzeni. Dobrym rozwiązaniem aranżacyjnym są stoły rozkładane, które oszczędzają miejsce w swej pierwotnej postaci, a po rozłożeniu pełnią swoją podstawową funkcję – stają się miejscem przyjmowania gości czy spożywania posiłku. Stół rozkładany VICTORIA oferowany przez meblehubertus.pl ma wymiary 160 cm długości i 89 cm szerokości blat oraz 75 cm wysokości. Po rozłożeniu długość blatu zwiększa się do 208 lub 256 cm – w zależności od ustawień, jakie zastosuje użytkownik. Dodatkowo stół wykonany jest na połysk i posiada powłokę o podwyższonej odporności na zarysowania, co pozwala utrzymać mebel w bardzo dobrym stanie przez wiele lat. Ze względu na nietuzinkowy kształt litery V, stół idealnie wpisuję się w nowoczesną aranżację pomieszczeń i dobrze uzupełnia styl skandynawski lub industrialny.

Praktyczna jadalnia

Jadalnie jest mniejszym pomieszczeniem od salonu i w tym wypadku, przestrzeń jest jeszcze ważniejsza. Stoły rozkładane rozwiążą problem z przeciskaniem się użytkowników jadalni między ścianą a stołem. Stół IMPERIWA w czarno – białym kolorze świetnie wpisuje się w nowoczesne style aranżacyjne. Prosta i klasyczna konstrukcja może zostać ulokowana w centrum jadalni lub na jej skraju. Wymiary stołu to: 160 cm – długość blatu, 90 cm szerokość, i 75 cm wysokość nóg. Po rozłożeniu blat osiąga rozpiętość 260 cm, a wysokość można podnieść o dodatkowe 38 cm. Zwiększone gabaryty sprawiają, że stół pomieści o kilka osób więcej podczas spotkania rodzinnego, a po złożeniu można odzyskać zabraną przestrzeń.

Funkcjonalność mebli we współczesnych stylach aranżacyjnych jest niezwykle ważna, ponieważ pozwala użytkownikowi na ich praktyczne zastosowanie przy zabraniu niewielkiej ilości miejsca. Stoły rozkładane to nie tylko funkcjonalne meble oszczędzające przestrzeń, ale również nietuzinkowy design.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here