Okna do domu – ciepłe, piękne i nie tylko

0
1801

Producenci stolarki okiennej mają dla nas szeroką gamę produktów, dzięki którym wybór okien staje się nieco bardziej czasochłonny, ale za to jest w stanie spełnić wszystkie wymagania – właścicieli, jak i budynku. Wybierając okna do domu skupiamy się na tym, by zapewniały swobodny dostęp do światła naturalnego, były ciepłe i bezpieczne, ale to wciąż nie wszystko, na co trzeba zwracać uwagę.

Wszystkie rodzaje okien zapewniają porównywalną ochronę, jeśli oferują wysoką jakość, precyzję wykonania i są należycie dobrane do potrzeb danego obiektu. Spośród dostępnych ofert, niesłabnącym zainteresowaniem cieszą się okna plastikowe. Wpływa na to ich stosunkowo niska cena, która idzie w parze z jakością. Ta propozycja jest w stanie spełnić oczekiwania najbardziej wymagających, a gdy do tego dołożyć bezproblemowe utrzymanie w czystości i możliwość wyboru niemalże dowolnego koloru, zakup przekonuje do siebie. Jak jednak wybrać, by poza kolorem i rozmiarem, okna plastikowe faktycznie spełniały swoje funkcje?

Poza materiałem czy specyfiką, uwagę zwracać powinny poszczególne parametry. W pierwszej kolejności Uw, czyli współczynnik przenikania ciepła. Wedle wymagań, które weszły w życie na początku 2017 roku, Uw maksymalnie może wynosić 1,1 W/m2K. Decydując się na nowe okna do domu, należy posiłkować się informacjami o współczynnikach zamieszczonych w karcie produktowej. Uw tyczy się bowiem całego okna i zwykle standardowego rozmiaru. Przy dużych przeszkleniach trzeba mieć na uwadze czynnik Ug – dla szyby, a w przypadku bardzo małych okien, gdzie ważniejsza staje się rama niż szyba, istotny parametr to Uf – dla ramy okiennej.

Oferta stworzona przez https://domel.pl/, to propozycja, jaką stanowią wyjątkowe pod każdym względem okna do domu. Estetyczne, ciepłe i bezpieczne, a do tego gwarantujące właściwe parametry. Ponadto można liczyć na fachowe doradztwo na etapie wyboru okien, dzięki czemu oznaczenia, jak Uw, Ug czy Uf, a także inne, przestają być tajemnicą, zbliżają natomiast do satysfakcjonującego zakupu produktów stolarki okiennej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here