Jak aplikować krem pod oczy?

0
2038

Choć wydawać by się mogło, że dla efektywnego działania kosmetyku najważniejszy jest jego skład, okazuje się, że równie ważna jest jego prawidłowa aplikacja. To, jak nakładamy krem pod oczy, może wpłynąć nie tylko na to, jak silne będą jego efekty, ale i na to, czy w ogóle będą one zauważalne! Jak więc nakładać krem pod oczy, aby zauważyć pożądane rezultaty?

Krem pod oczy – do czego on służy?

Cienie lub opuchlizna pod oczami to problem wielu kobiet na całym świecie. Skóra w tym obszarze jest cieńsza niż w innych częściach twarzy, dlatego każda nieprzespana noc, zmęczenie czy stres odbija się na naszym wyglądzie i uwidacznia właśnie w tym miejscu. Bywa, że sińce pod oczami to także spadek, który dostajemy po rodzicach – wówczas sytuacja jest nieco trudniejsza, ale nie beznadziejna. Problem pogłębia się, kiedy w wieku dojrzałym skóra traci elastyczność i pojawiają się pierwsze zmarszczki. Na skórze, która i tak jest dość cienka i dodatkowo osłabiona, niedoskonałości w postaci zmarszczek mogą wyglądać naprawdę nieestetycznie. Zadanie, jakiemu powinien sprostać krem pod oczy to zwalczenie tego problemu i nadanie cerze świeżego i nienagannego wyglądu nawet w newralgicznej partii, jaką są okolice oczu.

Co zmieni krem pod oczy?

Po pierwsze, krem pod oczy powinien zwiększyć napięcie skóry pod oczami, ujędrnić ją i sprawić, aby wyglądała na zdrowszą i mocniejszą. Dzięki temu cała twarz będzie wyglądać zdrowiej i weselej! Oprócz tego dobry krem pod oczy ma zapobiegać powstawaniu zmarszczek – konieczność tego zabiegu wyjaśniono w poprzednim akapicie. Jest to o tyle istotne, że zmarszczki powstałe w tej okolicy potrafią zepsuć każdy, najpiękniejszy nawet makijaż i dodać lat. Po zastosowaniu kremu pod oczy cienie powinny być zminimalizowane – czy to opuchlizna, czy niezdrowy kolor, kosmetyk o wysokim stężeniu składników aktywnych z pewnością pomoże uporać się z tym problemem.

Prawidłowa aplikacja

Prawidłowe stosowanie kremu może znacząco wpłynąć na jego efektywność. Warto zwrócić uwagę na produkty z wygodnym aplikatorem, który pozwoli komfortowo nałożyć produkt na skórę – w taki wyposażono np. krem pod oczy z serii Revitalift Laser X3. Kroplę kremu należy umieścić pod okiem. Ważną zasadą, która sprawdzi się w przypadku każdego produktu tego typu, jest rozprowadzanie kremu od wewnątrz do zewnątrz – dzięki temu zapewniamy skórze odpowiednie krążenie i rozmasowujemy ewentualne zmarszczki. Podczas aplikacji należy unikać mocnego wcierania – wmasowywanie to najlepszy sposób, ponieważ dzięki niemu produkt może się wchłonąć. Krem pod oczy można wmasowywać wokół oczu – w tym przypadku również warto pamiętać o zasadzie – aplikując krem na górną powiekę i pod łuk brwiowy, należy przesuwać palec zgodnie z kierunkiem rośnięcia brwi.

Który krem pod oczy wybrać?

Na rynku dostępnych jest całe mnóstwo kremów pod oczy w przeróżnych cenach. Nowością i produktem godnym uwagi jest krem pod oczy z serii Revitalift Laser X3, który dzięki wysokiej zawartości kwasu hialuronowego i opatentowanej cząsteczki wypełnia skórę i redukuje zmarszczki. Inne godne polecenia produkty tego typu to np. Pep-start od Clinique, Clarins Multi-Active Yeux, a z niższej półki cenowej kosmetyki z polskiej firmy Ziaja lub kremy od Nivea.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here