Wieczny prawiczek – mężczyźni, którzy zwlekają z rozpoczęciem współżycia

0
2211

Młodzi mężczyźni zwykle wcześnie i bez zbędnych obiekcji zaczynają współżycie. Inaczej jest oczywiście w wypadku kobiet, które ponoszą fizyczne konsekwencje seksu. Kobiety często boję się odtrącenia ze strony mężczyzny po zajściu w niechcianą ciążę. Jednak spotkać można, już dojrzałych panów, którzy wciąż jeszcze nie doświadczyli pierwszego razu. Zastanowimy się zatem, co wpływa na taką decyzję i dlaczego niektórzy mężczyźni nie chcą współżyć.

Gdy mężczyźnie niespieszno do łóżka

Mężczyźni wytwarzają napięcie seksualne częściej i łatwiej niż kobiety, dlatego istnieje u nich większa chęć związana z dawaniem upustu napięciu. Zdarzają się sytuację, w których mężczyzna przez długi czas nie miał okazji na seks, ale co w wypadku panów, którzy takie okazje miewają często, ale ich nie wykorzystują. Dzieje się to najczęściej w przypadku mężczyzn kierujących się religią, a dokładnie przestrzegających zasad chrześcijaństwa. Mówią one, że jedyny słuszny i czysty seks to seks małżeński. Jeśli mężczyzna jest silnie zakorzeniony w religii i mocno wierzący, żadne argumenty związane z prawidłowym rozwojem na niego nie wpłyną.

Mizoginizm, czyli silne uprzedzenie do płci przeciwnej

Kolejnym powodem tego, że mężczyzna może chcieć stać się wiecznym prawiczkiem może być silne uprzedzenie do płci przeciwnej. To schorzenie nazywamy mizoginizmem. Nie ma ono nic wspólnego z homoseksualizmem. Osoby te czują pociąg seksualny do przedstawicielek innej płci, ale mają do nich na tyle silne uprzedzenie i negatywny stosunek, że nie są w stanie wchodzić w żadne relacji, tym bardziej relacje intymne.

pierwszy raz u mężczyzn - czemu zwlekają

Unikanie kobiet, pewnego rodzaju nieśmiałość, wstręt, a także lęk przed kobietami to jedne z objawów mizoginizmu, przez który to mężczyzna nie spieszy się z myślą o pierwszym razie. Jeżeli kobieta zauważy podobne zachowania u jakiegokolwiek partnera ważne jest, aby z nim porozmawiać, ponieważ takie niepozorne uprzedzenie może przejawić się w późniejszą przemoc fizyczną.

Romantyczny Romeo

W oczekiwaniu na jedyną miłość niektórzy mężczyźni mogą nie chcieć rozpoczęcia życia seksualnego, jeśli nie czują, iż potencjalna pierwsza partnerka łóżkowa jest tą jedyną, z którą chcieliby spędzić całe życie. Uważają swój pierwszy raz za przeżycie bardzo emocjonalne. Z tego też względu boją się silniejszego zaangażowania. Takie przekonanie często łączy się z typem mężczyzny, który jest romantykiem. Ważniejsze jest dla niego przeżywanie ulotnych emocji, wspólne rozmowy przy winie czy delikatne pocałunki niż sam akt seksualny. Zazwyczaj taki mężczyzna traktuje kobiety z ogromnym szacunkiem i jest wręcz przestraszony, jeśli ona zachowa się w sposób bardziej wyzywający niż on by tego potrzebował.

Mężczyzna – sex master?

Młody atrakcyjny mężczyzna, a w dodatku inteligentny wcale nie musi znać się na tych rzeczach. Istnieje przeświadczenie, że to właśnie mężczyzna powinien prowadzić podczas współżycia i być niejako tym „bardziej doświadczonym”. Jednak współcześnie takie przekonania przestają być aktualne. Mężczyzna na równi z kobietą może być tak samo zaangażowany w praktyki seksualne. Przyzwyczailiśmy się do ról, gdzie to płeć piękna jest niechętna, waha się i ma dylematy. Jak wynika z opinii, kobiety polują na romantycznych mężczyzn, którzy nie zaciągają do łóżek na pierwszych randkach. Romantyczność ma coraz większe znacznie. Jest to ważne, ponieważ seks jest nie tylko fizycznym, ale przede wszystkim silnym emocjonalnie przeżyciem. Dlatego szanując nie tylko swoje ciało, ale i swoją duszą, powinno się zapewniać sobie odrobinę pięknych przeżyć.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here