Pożyczki pozabankowe

0
4025

Pożyczki pozabankowe to pożyczki, które udzielane są przez parabanki, firmy pożyczkowe oraz prywatnych inwestorów.

Jest wiele możliwości wzięcia pożyczek, są nimi:

– wzięcie pożyczki przez internet, takie kredyty udzielane są tylko osobom pełnoletnim a pożyczkodawcy ustalają sobie granicę wieku klasyfikujacego klientów do wzięcia kredytu.
– pożyczka bez zaświadczeń polega na potwierdzeniu danych za pomocą rachunku bankowego w bankowości elektronicznej. Sposobem na to jest np. przelew weryfikujący.
– pożyczka pozabankowa ratalna pozwala na jej spłatę w ratach. Warunkami wzięcia takiej pożyczki są okres na jaki chcemy ją wziąć, zdolność kredytowa oraz historia kredytowa.
– pożyczki online dla zadłużonych skierowane są dla osób zadłużonych na nie wielkie sumy. Wnioski ropartywane są według wytycznych każdej z konkretnej instytucji pozabankowej.

Pożyczki pozabankowe często pomagają w rozwiązywaniu problemów, ale często można uwikłać się w nie za bardzo i zatonąć w długach.

Zaletami pożyczek pozabankowych są:

– brak wpływu negatywnej historii kredytowej na wzięcie pożyczki,
– mało formalności do załatwienia,
– można wziąć duże kwoty, najczęściej do 15000 tysięcy,
– nie musisz iść do placówki bankowej.

Wadami takich pożyczek są:

– koszt wyższy niż w banku,
– nie zawszę można wziąć je na więcej niż jedną ratę.

Wiele osób zanim złoży wniosek o pożyczkę w parabanku szuka informacji w internecie na różnych forach, pyta swoich znajomych chociaż nie każdy chwali się swoimi problemami finansowymi oraz udaje się do specjalnych biur kredytowych, aby dowiedzieć się jak działają takie parabanki oraz na jakich warunkach udzielają pożyczek.

Jedną z wielu osób pomagających klientom w wyborze parabanku oraz doradzaniu, którą z pożyczek wybrać jest opiekun finansowy. Osoba ta poza doradztwem klientom zajmuje się także gromadzeniem potrzebnej dokumentacji do dopełnienia formalności pożyczkowej oraz weryfikacją informacji jakie podał o sobie klient a także współpracuje on z różnymi bankami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here