Oczyszczanie dróg oddechowych

0
1494

Chcesz oczyścić swoje drogi oddechowe? Towarzyszy Ci kaszel z powodu alergii lub infekcji? Spróbuj kuracji, która może zdziałać cuda. Stosuj ją dwa razy w roku, przed zimą i latem. Są to bowiem okresy, kiedy nasz układ odpornościowy musi walczyć ze smogiem oraz zanieczyszczeniami spowodowanymi tym co ludzie spalają podczas sezonu grzewczego.

Niedaleko miejsca gdzie śpisz kładź pokrojoną cebulę. Wdychając w nocy w trakcie snu pomożesz płucom pozbyć się flegmy, dzięki substancjom, które się w niej znajdują.

Warto stosować przepis z użyciem kurkumy. Wymieszaj jej 2 łyżeczki z 3 ząbkami czosnku oraz łyżeczką imbiru, wcześniej startego.

Jedz codziennie suszone winogrona oraz morele. Te pierwsze zawierają np. flawonoidy, zaś morele beta-karoten. Winogron jedzmy po około 10 sztuk dziennie, zaś moreli po 5 sztuk.

Wysoce wskazane jest również kąpiel w eukaliptusie. Najlepiej robić sobie taką kąpiel co drugi dzień wlewając do kąpieli kilka kropel olejku eukaliptusowego, który można kupić nawet za kilka złotych. Na koniec rób sobie zimny prysznic. Taki zabieg pomoże nam się pozbyć flegmy, a kaszel powinien już nie być tak uciążliwy.

Wdychanie oparów z rozmarynu pomaga w usuwaniu flegmy. Te zioła również oczyszczają nasze płuca z toksycznych substancji. Dwie łyżeczki rozmarynu zalewamy wrzątkiem i odczekujemy koło 50 minut, następnie wlewamy to do miski z dwiema szklankami gorącej wody i zakładamy sobie ręcznik na głowę wdychając opary.

Te dwa ćwiczenia z oddychaniem także powinny nam pomóc w walce z flegmą. Zamknij jedną dziurkę nosa palcem i wdychaj tylko drugą robiąc przy tym głębokie oddechy. Ćwiczenie powtarzaj kilkanaście razy po kilka wdechów na każdą dziurkę. Innym dobrym ćwiczeniem jest wdychanie powietrzna nosem, a wydychanie ustami, ale ułożonymi tak jakbyśmy chcieli gwizdać. Wydech róbmy jak najwolniej, by trwał minimum 10 sekund.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here