Nietrzymanie moczu – pewność siebie każdego dnia

0
1747

Problem nietrzymania moczu wymaga poszukiwania rozwiązań, które zminimalizują jego skutki, ułatwiając codzienne funkcjonowanie. Utrata kontroli nad pęcherzem jest równoznaczna z koniecznością zapewnienia ochrony przed przeciekaniem, a tym samym przed znalezieniem się w kłopotliwej sytuacji podczas podejmowanych aktywności. Gdzie jej szukać?

Wstydliwy problem – znajdź na niego sposób

Dla wielu osób nietrzymanie moczu staje się prawdziwym koszmarem. Poza oczywistym w tej sytuacji dyskomfortem muszą zmagać się z poczuciem lęku przed przeciekaniem mimowolnie oddawanego moczu. Nie dziwi więc fakt, że tak wiele cierpiących na NTM wycofuje się niemal całkowicie z życia społecznego, porzucając swoją dotychczasową aktywność. Na szczęście nie zawsze zauważenie u siebie pierwszych objawów utraty kontroli nad pęcherzem musi być z tym równoznaczne. Okazuje się bowiem, że w sprzedaży dostępne są środki ochrony, które świetnie sprawdzają się nawet przy znacznym nasileniu objawów, kiedy ilość upuszczanego moczu jest duża. Przykładem są majtki siatkowe marki Tena. Produkt ten może być stosowany przez osoby cierpiące na NTM w stopniu średnim i zaawansowanym, a także przez kobiety będące w połogu.

Majtki siatkowe – co warto o nich wiedzieć?

Zapewnienie wystarczającej ochrony przed przeciekaniem w przypadku problemów ze świadomą kontrolą pęcherza bez wątpienia jest kwestią priorytetową. Ważne, aby jej rodzaj dopasować do swoich potrzeb. Nie zawsze bowiem wystarczające okazują się wkładki lub pieluchy dla dorosłych. Te pierwsze sprawdzą się wyłącznie w przypadku tzw. kropelkowego nietrzymania moczu, gdzie ilości oddawanego mimowolnie moczu są niewielkie. Drugie natomiast niekiedy nie są w stanie zapewnić wystarczającej ochrony, ponieważ zwykła bielizna nie zapewnia im stabilnego podkładu. Dlatego też zmagając się ze średnim lub dużym wyciekiem moczu, warto sięgnąć po specjalistyczne środki ochrony, które zabezpieczą ubrania nawet przy niemal całkowitym mimowolnym opróżnieniu pęcherza.

Do tej grupy należą majtki siatkowe Tena Pants. Są to produkty, które stosowane wraz z wkładem zabezpieczającym lub pieluchą w znacznym stopniu zwiększają zakres ochrony przed przeciekaniem, stanowiąc stabilny i komfortowy w użytkowaniu podkład. Elastyczne i przyjazne dla skóry majtki siatkowe zapobiegają przemieszczaniu się chłonnego wkładu, tym samym gwarantując skuteczniejszą ochronę. Są dyskretne i swoim wyglądem przypominają tradycyjną bieliznę. Mogą być stosowane zarówno w dzień, jak i w nocy. Dopasowując się do kształtu ciała, zapewniają pełną swobodę ruchu i doskonale sprawdzają się podczas różnych aktywności. Funkcjonalne majtki siatkowe przeznaczone są do wielokrotnego użytku. Dzięki zastosowaniu wysokiej jakości materiałów przy ich produkcji nie ulegają deformacji na skutek wielokrotnego prania, a także zachowują swoje właściwości. Samo dopasowanie rozmiaru majtek jest bardzo proste. Wystarczy zmierzyć obwód talii i porównać go z tabelą rozmiarów produktów. Odpowiednio dopasowany rozmiar bielizny gwarantuje jej większą skuteczność.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here