Malowanie oczu w trzy minuty – to może się udać!

0
1860

Szybkie tempo życia, tak charakterystyczne dla współczesnych czasów sprawia, że coraz bardziej cenimy sobie rozwiązania pozwalające na osiągnięcie szybkiego efektu. Dotyczy to każdej sfery życia, także tej, która odnosi się do naszego wyglądu. W natłoku codziennych obowiązków czas przeznaczony na wykonanie makijażu często skracamy do absolutnego minimum, wciąż poszukując produktów i metod, które by nam to umożliwiły. Marzymy, by jego wykonanie zajęło nam dosłownie kilka minut. Pytanie tylko, czy w takim pośpiechu możliwe jest stworzenie efektownego makijażu, który przetrwa cały dzień? Otóż okazuje się, że tak. Wystarczy, że skupimy swoją uwagę na tym, co najważniejsze, czyli na malowaniu oczu. Dobrze wykonany makijaż oczu w zupełności wystarczy do tego, byśmy się dobrze czuły i wyglądały. Oto kilka wskazówek jak wykonać go dosłownie w trzy minuty.

Postaw na dobre kosmetyki

Ostateczny wygląd naszego makijażu w dużej mierze zależy od kosmetyków, których użyjemy do jego wykonania. Jeśli postawimy na dobrej jakości produkty, które się łatwo aplikują i utrzymują na skórze przez długi czas, wówczas możemy być pewne, że efekt finalny naszych zabiegów okaże się w pełni satysfakcjonujący. Dlatego też zamiast na ilość postawmy na jakość. Do wykonania makijażu oczu w większości przypadków wystarczy nam wyłącznie tusz do rzęs. Oczywiście pod warunkiem, że wybierzemy produkt wyróżniający się intensywną pigmentacją i dobrej jakości szczoteczką, umożliwiającą jego precyzyjną aplikację, jak np. tusz Maybelline Colossal Big Shot. Jeżeli lubimy bardziej wyrazisty wygląd oczu, wówczas wybierzmy jeszcze miękką i trwałą kredką oraz kremowy cień do powiek. Nie zapomnijmy też o produktach do brwi. W zależności do własnych preferencji, możemy sięgnąć po kredkę do brwi lub paletę cieni do stylizacji brwi (np. Maybelline Master Brow Pro Palette. Malowanie oczu przy zastosowaniu dobrych kosmetyków nie tylko nie zajmuje wiele czasu, ale też staje się banalnie proste.

Bo liczy się czas!

Kiedy już zgromadzimy odpowiednie kosmetyki (zwróćmy uwagę na to, aby wszystkie produkty były łatwe i wygodne w aplikacji), możemy przystąpić do działania. Malowanie oczu zaczynamy od nałożenia na całą ruchomą powiekę cienia w jasnym, naturalnym kolorze, który delikatnie rozjaśni nasze spojrzenie. Następnie tuż nad linią górnych rzęs malujemy cienką kreskę. Zabieg ten pozwoli nam optycznie zagęścić rzęsy. Malowanie oczu trudno byłoby uznać na skończone bez wytuszowania rzęs. Dlatego też nakładamy wybraną maskarę na górne i dolne rzęsy. Na koniec wybranym produktem podkreślamy brwi, delikatnie zaznaczając ich naturalny kontur. W zależności od własnych upodobań oraz ilości czasu którym dysponujemy, malowanie oczu możemy też ograniczyć wyłącznie do ich wytuszowania. Wówczas cały makijaż zajmie nam dosłownie minutę, a jego efekt końcowy z pewnością okaże się zadowalający.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here