Lakiery hybrydowe – czym się różnią od lakierów tradycyjnych?

0
1578

Pojawienie się lakierów hybrydowych było traktowane jak przełom w dziedzinie pielęgnacji paznokci. Są bowiem o wiele trwalsze niż zwykłe, tradycyjne lakiery. Co sprawia, że są tak od siebie różne i czy warto przerzucić się na hybrydę na stałe?

Lakier hybrydowy – co to takiego?

Lakiery hybrydowe mają bardzo wiele zalet. Są niezwykle trwałe, bo zostają dodatkowo utwardzone. Dzięki temu nie są podatne na uszkodzenia mechaniczne. Podczas gdy każde mycie naczyń czy nawet wpinanie spinek we włosy kończyło się uszkodzeniem zwykłego lakieru, hybryda będzie trwała i odporna na takie uszkodzenia.

Lakiery hybrydowe nie zawierają rozpuszczalników i nie są na nie podatne (z wyjątkiem acetonu). Mają bardziej intensywny kolor i wspaniale się prezentują. Zdaje się, że powoli zaczną wypierać te tradycyjne – technologia i usługi nakładania lakieru hybrydowego tanieją, a o wiele większa trwałość zachęca panie do ich ciągłego stosowania.

Trwałość lakieru hybrydowego

Trwałość lakieru hybrydowego jest niepodważalną zaletą. Podczas gdy te tradycyjne trzymają się 2-3 dni (nawet po zastosowaniu top coatu) i często pojawiają się na nich odpryski i rysy, hybryda potrafi trzymać się nawet 2-3 tygodnie.

Najczęściej usuwa się ją nie dlatego, że paznokcie źle wyglądają, ale dlatego, że po 2-3 tygodniach widoczny jest spory odrost. Lakier hybrydowy nie poddaje się rozpuszczalnikom, więc można w nim sprzątać czy prać przy użyciu detergentów, podczas gdy tradycyjny dawno już by się rozpuścił.

Dzięki odpowiedniej bazie, lakier hybrydowy trzyma się bardzo mocno płytki paznokcia, co jest także idealny rozwiązaniem dla kobiet, które są aktywne fizycznie i chętnie biorą udział w sportach takich jak Crossfit, pływanie. Taki manicure idealnie sprawdzi się na imprezach sportowych typu Runmageddon.

Lakier tradycyjny a hybrydowy

Nakładanie i usuwanie lakieru tradycyjnego nie jest w żaden sposób skomplikowane, nie zajmuje także sporo czasu. Tak naprawdę wystarczy pomalować płytkę bazą, lakierem kolorowym i top coatem. Powinno się go nakładać na odtłuszczoną płytkę. Lakiery hybrydowe natomiast wymagają zmatowienia paznokcia. Maluje się nimi tak samo jak zwykłym lakierem, ale potem trzeba wsunąć dłonie do specjalnej lampy. Hybryda zyskuje na twardości pod wpływem światła UV lub światła LED.

Lakiery różnią się między sobą także sposobem usuwania. Standardowy lakier można zetrzeć wacikiem nasączonym zmywaczem. Wystarczy mocno potrzeć. Hybryda jest pod tym względem trudniejsza do usunięcia. Należy zedrzeć wierzchnią warstwę (na przykład frezarką lub pilnikiem), następnie nałożyć na każdy paznokieć wacik nasączony acetonem i zawinąć go w folię. Po kilkunastu minutach lakier stanie się miękki i będzie można go usunąć drewnianym patyczkiem. Ewentualne resztki można przytrzeć frezarką.

Czy można stosować lakier hybrydowy w domu?

Lakiery hybrydowe początkowo były nakładane wyłącznie w gabinetach kosmetycznych. Teraz jednak często można je spotkać także w domach. Hybrydy wymagają nieco więcej zaangażowania niż zwykłe lakiery, ale bez wątpienia dla tej trwałości gra jest warta świeczki. Bez wątpienia manicure hybrydowy można robić samodzielnie w domu. Wystarczy kupić zestaw startowy, który zawiera wszystkie potrzebne elementy takie jak lampa LED, baza, lakier kolorowy, top, pilniczki, polerka itd. Taki zestaw jest idealnym prezentem dla siebie samej oraz dla koleżanki!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here