Listwy łączące – zalety i zastosowania

0
1539

Czasem w przypadku aranżacji wnętrz znaczenie mogą mieć nawet najmniejsze elementy. Zazwyczaj starannie dobieramy kolory ścian, godzinami zastanawiamy się nad wyborem mebli, a nawet debatujemy nad tym, jakie lampy będą najbardziej odpowiednie czy to do salonu, czy to do sypialni. Tymczasem naszą uwagę powinny przyciągnąć także te niewielkie detale, które łączą funkcjonalność z estetyką. Na pierwszy rzut oka listwy łączące do podłogi wydają się zbędnym dodatkiem, jednak efekt po ich zamontowaniu jest zdecydowanie warty tej niedrogiej inwestycji.

Po co stosować listwy łączące?

Ładne, proste w utrzymaniu płytki ceramiczne w kuchni, drewno na podłogę w salonie, a ciepła wykładzina dywanowa do sypialni – to wszystko zapowiada przytulne, efektowne wnętrza. W kwestii wyboru posadzki możemy postawić na pełną dowolność, wszystko zależy od tego, jakiego wykończenia oczekujemy i czy pasuje ono do reszty aranżacji. Kiedy jednak wszystkie podłogi będą już gotowe, z pewnością rzuci nam się w oczy pewien fakt: nie zawsze różne materiały ze sobą współgrają, zwłaszcza jeśli dane pomieszczenie bezpośrednio łączy się z drugim. Co więcej, zdarza się, że jedna posadzka jest nieco wyższa, co powoduje nieestetyczny uskok. Powstała w ten sposób szczelina to prawdziwe siedlisko kurzu i zabrudzeń. Trudno się ich później pozbyć.

Właśnie w tym momencie do akcji powinny wkroczyć listwy łączące, które możemy znaleźć tutaj: https://pawotex.com/listwy-laczace/. Te niepozorne na pierwszy rzut oka elementy to idealny sposób na to, by pozbyć się różnicy w poziomach posadzek. Listwę umieszcza się dokładnie na łączeniu dwóch podłóg – szczelina zostaje wówczas zupełnie zakryta, przez co zanieczyszczenia czy wilgoć nie będą się do niej przedostawały. To zatem nie tylko dobre rozwiązanie na próg, ale także pomoc w codziennym sprzątaniu.

Listwy łączące pełnią też oczywiście funkcję estetyczną. Dzięki nim posadzka wydaje się wykonana bardzo precyzyjnie i schludnie, ponieważ możemy zamaskować nimi ewentualne niedociągnięcia.

Listwy łączące – jakie najlepsze?

W ofercie polskiej firmy Pawotex z Łodzi znajdziemy dwa rodzaje listew przejściowych: aluminiowe i stalowe. Metal daje dość surowy, bardzo nowoczesny efekt, dlatego jeśli chcemy, by nasz dom czy mieszkanie pod każdym względem prezentowało się modnie, to taki wybór będzie najlepszy. Pozbędziemy się wówczas problemów wynikających z nierównej powierzchni podłogi, jak i zapewnimy sobie ciekawy dodatek, który dopełni wystrój wnętrza.

Stal nierdzewna nie koroduje, nie odkształca się, jest odporna na uszkodzenia mechaniczne. Do tego montaż stalowych listew przebiega bardzo szybko i sprawnie. Mamy tutaj do wyboru dwie wersje: szczotkowaną oraz polerowaną. Możemy zatem zdecydować się na taki efekt, który odpowiada naszym preferencjom.

Listwy wykonane z aluminium charakteryzują się przede wszystkim niewielką wagą. To ogromna zaleta, bardzo usprawniająca mocowanie. Anodowane profile mogą przybrać kolor srebrny, złoty lub oliwkowy. Aluminium jest oczywiście w pełni odporne na rdzę, a choć należy do miękkich metali, możemy być pewni, że odpowiednio zamontowane listwy zachowają trwałość na lata.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here