Kredyt, a budowa domu

0
1042

Czy zamierzasz wybudować swój własny dom, lecz nie posiadasz jeszcze wystarczających funduszy ? Czy wiesz jak się do tego zabrać aby otrzymać możliwość kredytu ? Czy masz świadomość jakie dokumenty są potrzebne do wniosku o kredyt na budowę domu ? Orientujesz się jakie czynniki wpływają na przyznanie kredytu oraz jakie są stawki prowizji w zamian za udzielenie nam wyżej wymienionej możliwości otrzymania pieniędzy ?

Jeżeli planujesz wybudować swój pierwszy dom, musisz zadać sobie trzy bardzo ważne pytania: Ile jesteś wstanie przeznaczyć pieniędzy na działkę, projekt oraz wykonanie ? Czy posiadasz zdolność kredytową oraz czy posiadasz odpowiednie dokumenty ? Banki przyznają kredyty osobom, które aktywnie pracują zawodowo. Ich zyski będą mogły zapewnić, że pożyczka, którą otrzymamy od banku zostanie w pełni spłacona. Oczywiście nie ma nic za darmo, ponieważ jeżeli zostanie przyznany nam kredyt, wtedy musimy odpowiednio gospodarować naszymi pieniędzmi aby w podanym przez bank terminie spłacać naszą pożyczkę. W przeciwnym wypadku może się to dla nas skończyć przykrymi konsekwencjami prawnymi. Oprócz spłacania naszego długo, będziemy musieli również opłacić daną stawkę (prowizję), którą otrzyma bank w zamian za zaoferowanie nam satysfakcjonującej dla nas kwoty.

Przykładowe firmy oferujące pożyczki: Alior Bank, Santander, City Handlowy, BGŻ BNP Paribas, PKO Bank Polski, Eurobank, Millenium, Mbank i wiele, wiele innych. Oprocentowanie w powyższych firmach przy wzięciu kredytu waha się w granicach od czterech do nawet dziesięciu procent. Natomiast prowizję możemy zaobserwować od zera do dwunastu procent.

Dokumenty, które będą nam potrzebne, aby złożyć wniosek o kredyt:

– Dwa różne dokumenty poświadczające naszą tożsamość (dowód osobisty, paszport lub prawo jazdy).
– Dokumenty świadczące o dochodach i wydatkach
– Dokumenty działki budowlanej
– Dokumenty budowy

Mając wszystkie wyżej wymienione dokumenty, możemy wybrać odpowiedni dla nas bank, w którym będzie spora szansa na uzyskanie kredytu. Przed takim wyborem, należy zorientować się, najlepiej w internecie, który z banków będzie dla nas najlepszą opcją, który z nich jest najbezpieczniejszy, najbardziej zaufany oraz godny polecenia. Opinie innych użytkowników (najprawdopodobniej byłych lub aktualnych klientów danej firmy) na temat firm zajmujących się pożyczkami, możemy oczywiście znaleźć w internecie. Myślę, że jest to dobra rzecz, aby zajrzeć i zorientować się w sprawie danego tematu przed pójściem do wybranego przez nas banku.

Osobiście uważam, że jeżeli nie śpieszy nam się na zakup domu, mieszkania, samochodu czy jakichkolwiek drogich przedmiotów to powinniśmy samemu uzbierać jak najwięcej pieniędzy, ewentualnie pożyczyć pieniążki od znajomych czy też rodziny abyśmy nie musieli brać kredytu i płacić sporej prowizji dla banku. Warto również wziąć pod uwagę możliwość sprzedania rzeczy które są dla nas zbędne, zainwestowanie dotychczas zarobionych pieniążków w biznes, który da nam profit, dzięki któremu zdobędziemy odpowiednią ilość gotówki.

http://www.kopalniamarzen.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here