Materac, ważna sprawa

0
1075

Kupując wymarzone łóżko, do ukochanej sypialni musimy pamiętać o bardzo ważnej rzeczy. Tak naprawdę to nie rama jest ważna w tym całym przedsięwzięciu, nie wygląd i jego urok, a materac. To materac, oczywiście odpowiednio dobrany, sprawia, że spanie staje się wręcz rytuałem. Jest wydajne i przyjemne. Daje nam również energię na cały następny dzień i sprawia, że nic nas nie boli (bo niestety czasem nieodpowiednie spanie nawet boli). Człowiek przesypia aż jedną trzecią swojego życia, to naprawdę całkiem spora jego część. Warto więc to robić komfortowo i dobrze. A przynajmniej tak, żeby nie narobić sobie niepotrzebnie krzywdy. Nieodpowiednio dobrany materac może sprawiać nam ból, powodować różne dolegliwości związane z kręgosłupem i mięśniami. Potęgować wady postawy. Może być też powodem naszej bezsenności i niewyspania się. Czy jest materac idealny, taki który będzie dla wszystkich? Niestety nie. Każdy powinien wybrać materac dla siebie. Poniżej krótka instrukcja jak wybrać materac. Czym się kierować? I jak nie zrobić sobie krzywdy.
Oto parę zasad jak wybrać materac idealny. Oraz parę faktów i mitów.
1. To nie prawda, że dla każdego dobre będzie spanie na twardym.
2. Osoby lżejsze powinny używać materacy miękkich, cięższe natomiast twardszych. Spowodowane jest to tym, iż zwyczajnie osoby cięższe będą się w materacach miękkich zapadać.
3. Dla dzieci wybierajmy materace miękkie, antyalergiczne.
4. Dobry materac potrzebuje dobrego stelaża. Powinien oddychać i pracować. Posłuży nam dłużej.
5. Dobrze jest wybrać materac dwustronny, przewracanie stron raz na pół roku powinno również znacznie przedłużyć jego żywotność.
6. Czy istnieje rozwiązanie, na to, kiedy śpimy z osobą, która jest cięższa i potrzebuje twardszego materaca. Oczywiście, że tak! Producenci znaleźli rozwiązanie idealne, połowa materaca jest twarda, połowa miękka. To na przykład materace ona- on.
7. Wybierajmy materace oddychające, ze zdejmowanym pokrowcem, wtedy znacznie łatwiej zachowamy ich czystość i odpowiedni poziom higieny.

http://www.bezpresji.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here