Jak wybrać odpowiednie imię dla dziecka?

0
2032

Ciąża to ważne wydarzenie w życiu każdej pary. Niezależnie od tego czy staramy się o pociechę już jakiś czas czy udało nam się to za pierwszym razem, świadomość, że niedługo pojawi się nowy członek rodziny, budzi w nas potrzebę przygotowań do tego ważnego wydarzenia.

Jednym z kluczowych pytań na które próbujemy odpowiedzieć sobie w tym okresie jest to, jakie wybrać imię dla dziecka. Z pewnością nie należy to do łatwych zadań, a czasem nawet prowadzi do nieporozumień. Jak zatem wybrać odpowiednie imię dla dziecka? Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna. Każdemu z rodziców mogą podobać się bowiem inne imiona. Dodatkowo wpływ na wybór imienia mogą mieć inni krewni dziecka na przykład dziadkowie. Przy wyborze imienia warto jednak pamiętać o kilku rzeczach. Przede wszystkim należy uzmysłowić sobie ze dziecko będzie nosiło wybrane przez nas imię prawdopodobnie przez całe swoje życie.

Najlepiej byłoby zatem gdyby mu się podobało. Niestety nie jesteśmy w stanie odgadnąć jakie imię chciałoby nosić nasze dziecko. Czasami rodzice decydują się nadać dziecku imiona po swoich dziadkach. Należy do tego jednak podejść z dużą dozą ostrożności gdyż staromodne imiona-mimo że nadawane coraz częściej-mogą być w dzieciństwie przyczyną drwin ze strony rówieśników. Zanim zatem nadamy dziecku imię po babci, zastanówmy sie czy w przyszłości nie będzie ono dla niego źródłem kłopotów. Najbezpieczniej jest nadać dziecku w miarę popularne imię, przez co uniknie ono docinek ze strony kolegów. Imię dla dziecka powinno być też wygodne do wymówienia i najlepiej żeby można było je zdrabniać.

Warto również pamiętać o tym, że nadawanie imion obco brzmiących również może spotkać się w przyszłości z dezaprobatą dziecka i osób z jego najbliższego otoczenia. Wybierając imię dla dziecka największą wagę przywiązujmy zatem do tego czy imię które nadamy dziecku nie przysporzy mu zmartwień w przyszłości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here