Jak dostać kredyt hipoteczny?

0
1325

Zakup nieruchomości wiąże się z uzyskaniem kredytu hipotecznego. Rzadko kto ma możliwość zakupu nieruchomości za gotówkę. Większość z nas musi borykać się z kredytem hipotecznym. Pytanie, jak dostać kredyt hipoteczny zadaje sobie wielu z nas.
Drogi załatwienia kredytu hipotecznego są dwie. Jedną możliwością jest staranie się o kredyt samemu. Drugim rozwiązaniem jest zrzucenie tego na fachowców.
Poszukując kredytu samemu musimy uzbroić się w cierpliwość. Znalezienie odpowiedniej oferty wiążę się z poświęceniem dużej ilości czasu. Trzeba zapoznać się z dużą ilością banków i ofert kredytowych. Banki mają bardzo różne warunki i przed podjęciem decyzji trzeba się z nimi zaznajomić. Kredyty hipoteczne przyznawane są nawet na 30 lat. Tak długi okres kredytowanie jest korzystny, gdyż pozwoli nam uzyskać niższą ratę miesięczną. Decydując się na taki okres spłaty musimy wziąć jednak pod uwagę, że jest to naprawdę długo. W naszym życiu dzieją się różne rzeczy. Musimy o tym pamiętać. Rata kredytu nie może być maksimum naszych możliwości finansowych, gdyż w przypadku jakiegoś kryzysu może to doprowadzić do tego, że nie będziemy w stanie spłacać zaciągniętych zobowiązań. Skutki mogą być tragiczne. Bank, jako wierzyciel, może doprowadzić do licytacji komorniczej naszej nieruchomości.
Jak dostać kredyt hipoteczny? Można tym obarczyć specjalistów. W znalezieniu najlepszej oferty kredytowej pomoże nam doradca kredytowy lub pośrednik kredytowy. Wykonają oni dla nas najbardziej czasochłonną pracę, czyli przefiltrują oferty banków pod kontem najkorzystniejszej propozycji dla nas. Zaoszczędzimy na tym dużo czasu i nerwów. Musimy pamiętać, że doradca kredytowy pobiera wynagrodzenie od klienta. Pośrednik kredytowy wynagradzany jest przez bank.
Staranie się o kredyt hipoteczny wiąże się ze zgromadzeniem dużej ilości dokumentów. Tu już nie ma znaczenia, czy będziemy korzystać z usług pośrednika kredytowego, czy będziemy starać się o kredyt samodzielnie. Bank zażąda od nas dokumentów dotyczących naszej pracy, umowy na jaką jesteśmy zatrudnienie, wraz z wynagrodzeniem. Dodatkowo będziemy musieli dostarczyć dokumenty związane z nieruchomością. Ważne będą dokumenty z administracji dotyczące opłat eksploatacyjnych. Bank musi sprawdzić, czy nieruchomość nie jest zadłużona. Ponad to potrzebny będzie wypis z hipoteki, zaświadczenie z Urzędu Skarbowego o niezaleganiu z podatkami, oraz zaświadczenie z Urzędu Miasta o niezaleganiu z podatkiem od nieruchomości.
Zadając sobie pytanie, jak dostać kredyt hipoteczny, w pierwszej chwili musimy odpowiedzieć sobie czy bank zatwierdzi naszą nieruchomość. Bank może zaniżyć wartość nieruchomości przez nas wybranej. Wtedy będziemy zmuszeni wpłacić większą część gotówką. Kolejnym elementem odpowiedzi na pytanie, jak dostać kredyt hipoteczny jest znalezienie nieruchomości bez wad prawnych. Bank nie zgodzi się na udzielenie kredytu na nieruchomość, która nie jest w 100 procentach bezpieczna. Znowu usuwanie wad prawnych, mimo iż możliwe często jest bardzo długotrwałe. Warto o tym wszystkim wiedzieć przystępując do starań o kredyt hipoteczny.

http://www.sebby.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here