Fakty i mity o paleniu sziszy

0
2621

Papierosy elektroniczne i tradycyjne są użytkowane przez wielu ludzi na całym świecie jednak powoli ustępują one miejsca innemu rozwiązaniu, które pozwala się odprężyć i mile spędzić czas. Jest to oczywiście shisha, która niegdyś znana była jedynie w krajach Bliskiego Wschodu jednak z biegiem lat rozszerzyła znacznie swój zasięg na cały świat. Także i w naszym kraju panuje aktualnie pewna moda na palenie shishy i coraz więcej osób posiada ją w domu lub też korzysta z takiej przyjemności w specjalnych klubach. Co trzeba wiedzieć o paleniu shishy? Jakie są fakty, a co jest mitem? O tym poniżej.

Jakie mity krążą na temat shishy?

W wielu kręgach uważa się, że shisha to bardzo szkodliwa używka, która dodatkowo uzależnia. Jest to pierwszy mit, który w żadnym wypadku nie jest prawdą. Otóż oczywiście tak samo jak papierosy zawiera pewne szkodliwe substancje, dlatego jej zbyt częste użytkowanie mogłoby być bardzo szkodliwe dla zdrowia. Jednak, gdy pali się rozważnie nie wyrządza to szkód w organizmie człowieka. Co ważne shisha nie uzależnia, dlatego okazjonalne palenie nie doprowadzi do regularnej chęci popalania fajki wodnej. Samej shishy nie można także porównywać do papierosów czy tytoniu, gdyż tak naprawdę samo palenie odbywa się tu nieco inaczej. Kolejnym mitem jest to, że shisha jest jednym z narkotyków, który odurza. Jest to całkowita nieprawda, gdyż tak naprawdę fajki wodne nie mają nic wspólnego z narkotykami, które uzależniają i odurzają.

Prawdziwe fakty na temat shishy

Biorąc pod lupę shishę można zauważyć, że jest to bardzo ciekawy sposób na spędzanie od czasu do czasu chwil z przyjaciółmi. Otóż fajkę wodną można, a nawet powinno się palić w gronie znajomych co pozwala nie tylko rozkoszować się jej smakiem, ale także zbliża do rodziny czy przyjaciół. Wieczory ze wspólnym paleniem shishy są bardzo przyjemne i ciekawe. Dzięki dużej różnorodności smaków można cieszyć się ulubionymi owocami, a także czekoladą czy dowolnym innym aromatem oraz smakiem. Palenie shishy rozluźnia, relaksuje, a także pozwala odetchnąć po ciężkim dniu. Faktem jest, że shisha smakuje o wiele lepiej niż papierosy, a dodatkowo nie roznosi drażniącego dymu i nie pozostawia go na ubraniach czy też meblach. Palenie shishy nie jest drogie, a najdroższym elementem jest chyba sama fajka wodna. Węgielki, które trzeba kupować by móc zapalić shishę kosztują tak naprawdę niewiele. Jest to więc nie tylko przyjemne, ale i dość tanie rozwiązanie. Bezsprzecznie jest to także idealny pomysł na urozmaicenie spotkań ze znajomymi czy też doświadczenie czegoś nowego i ciekawego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here