Etykiety samoprzylepne – rodzaje i zastosowanie

0
858

Etykiety samoprzylepne być może wydają się dość banalnym sposobem na przyciągnięcie uwagi potencjalnych klientów, jednak wciąż są jednym z najczęściej wykorzystywanych produktów marketingowych. Stosowane w wielu różnych branżach – od spożywczej aż po transportową czy logistyczną. Mają bardzo szerokie zastosowanie, dlatego cieszą się popularnością.

Rodzaje etykiet samoprzylepnych

Rodzaje etykiet można podzielić na przykład ze względu na materiał z jakiego są wykonane czy chociażby kształt. Naklejki samoprzylepne mogą być z papieru, jednak są one najmniej trwałym rozwiązaniem. Zdecydowanie lepiej wybrać produkty wykonane z różnego rodzaju folii bądź etykiety winylowe lub akrylowe.

Trwałość etykiet ma znaczenie zwłaszcza w przypadku produktów, które będą wystawione na działanie czynników atmosferycznych. Jeśli chodzi natomiast o kształt to najprostszym i jednocześnie najbardziej uniwersalnym kształtem jest prostokąt. Bardziej wymyślne formy stosowane są raczej rzadko.

Zastosowanie i wydruk naklejek samoprzylepnych

Jak już wcześniej wspomniano, zastosowanie etykiet samoprzylepnych jest w zasadzie nieograniczone. Widoczne są niemal wszędzie – na półkach sklepowych, w aptekach czy chociażby na paczkach dostarczanych przez kurierów.

Druk etykiet samoprzylepnych może odbywać się w kilku różnych technologiach wydruku. Najczęściej wykorzystuje się druk offsetowy, czyli przemysłową odmianę druku płaskiego. Istnieje też technologia fleksograficzna, za pomocą której wykonuje się etykiety wypukłe.

Profesjonalna drukarnia etykiet samoprzylepnych

Druk etykiet samoprzylepnych wymaga zastosowania odpowiednich maszyn i zaangażowania kilku specjalistów. Nie tylko sam wydruk jest ważny, ale również stworzenie projektu czy chociażby dobór najlepszego materiału. Profesjonalna drukarnia etykiet powinna charakteryzować się indywidualnym podejściem do każdego klienta.

Dobrzy specjaliści zawsze staną na wysokości zadania i spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. Wysokiej jakości etykiety to nie tylko ich estetyczny wygląd, lecz także wysoka odporność na uszkodzenia spowodowane działaniem czynników atmosferycznych. Dobre etykiety powinny być odporne na wilgoć czy wysoką temperaturę.

Artykuł powstał w oparciu o materiały znalezione na Eticod.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here