Włochy dla ciekawych. Z wizytą w Toskanii

0
1978

Włochy mogą zaskoczyć nas pięknymi miastami oraz regionami, które kuszą wyjątkową atmosferą i pięknymi widokami. Co warto zobaczyć w trakcie wycieczki po tym kraju? Jednym z tych regionów, którymi od lat interesują się znane biura podróży, jest Toskania. To magiczna kraina, na terenie której nikt nudzić się nie będzie. Toskania to przede wszystkim korzystne położenie oraz wspaniałe krajobrazy. Wielkim walorem tego regionu jest położenie w środkowej części państwa włoskiego oraz bliskość gór i morskich wybrzeży.

Takie warunki geograficzne sprawiają, że Toskania staje się regionem bardzo atrakcyjnym dla wielu turystów, a biura podróży chętnie zajmują się organizacją wypoczynku w tej części kraju. Toskania to również cenne zabytki, zatem i wycieczki krajoznawcze po tej części państwa włoskiego cieszą się wielkim zainteresowaniem. Co warto zobaczyć w ich trakcie? Dla miłośników historii oraz wspaniałej architektury, Toskania to przede wszystkim wspaniałe miasta, wśród których nie brak ważnych ośrodków kultury i nauki. Miastem które z pewnością warto zobaczyć podczas wycieczki po tej części Włoch, jest Florencja. Tu piękne zabytki i fascynujące budowle czekają na turystów niemal na każdym kroku.

Zachwycają też takie miasta, jak Siena czy Pizza. To właśnie tym ośrodkom miejskim biura podróży poświęcają najwięcej uwagi. Warto jednak pamiętać, że Toskania to również piękne miasto San Gimignano, znane z unikalnej kolekcji średniowiecznych budowli. Włochy zachwycają tu również tak ciekawą miejscowością, jaką jest Carrara. Dla turystów, którzy chcą odwiedzać miejsca związane z kultem religijnym, również nie zabraknie tu atrakcji. Z pewnością wyjątkową przygodą będzie dla nich wizyta w La Verna. Tu główną atrakcją jest pustelnia św. Franciszka – miejsce atrakcyjne i dla pątników, i dla miłośników historii przemierzających Włochy w poszukiwaniu wspaniałej przygody.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here