Wczasy odchudzające nad morzem

0
1127

Dla osób, które chcą pozbyć się nadwagi dobrym rozwiązaniem są wczasy odchudzające. Warto poszukać ofert takich wczasów na stronach internetowych a także na profilach społecznościowych znanych trenerek fitness. W sezonie jesiennym często ceny są promocyjne. Warto zapisać się na turnus z dużym wyprzedzeniem, gdyż wczasy odchudzające cieszą się coraz większą popularnością.
Na takich wczasach osoby z nadwagą mają większą motywację, spotykają osoby z tymi samymi problemami i schorzeniami. Jest to świetne rozwiązanie dla osób z niską samooceną, zamkniętych w sobie i wycofanych z powodu swojej nadwagi.
Często tworzą się tam także grupy wsparcia, które spotykają się regularnie co kilka dni, omawiają efekty diety i słabsze momenty.
W ośrodkach wczasowych posiłki są skomponowane przez doświadczonych i wykwalifikowanych dietetyków, podane niezwykle estetycznie i apetycznie. Osoba na diecie nie musi martwić się o gotowanie. Dania są codzienne świeże, urozmaicone, bogate w witaminy i mikroelementy.
Dodatkowo trenerzy fitness prowadzą regularne zajęcia fitness czy też zajęcia na basenie. Odpowiednio doprany zestaw ćwiczeń pomaga szybciej osiągnąć wymarzone efekty. Niekiedy w ofercie są także zabiegi medycyny estetycznej, masaże antycellulitowe, wizyty w saunie bądź masaże relaksacyjne.
Wczasy odchudzające nad morzem pozwalają odpocząć od rzeczywistości i codziennych obowiązków. Spacery i jogging brzegiem morza mają wspaniałe korzyści dla układu oddechowego. Nad morze powinny udać się także osoby zmagające z chorobami tarczycy. Duża zawartość jodu w powietrzu ma zbawienny wpływ na pracę tarczycy.
Choroby tarczycy są często głównym czynnikiem powodującym nadmierny i niekontrolowany przyrost wagi.
Również kąpiele w morskiej wodzie mają doskonały wpływ na sylwetkę i kondycję skóry. Duża zawartość soli w wodzie powoduje że skóra staje się gładsza i przyjemniejsza w dotyku.
Regularne przebywanie na słońcu poprawia znacząco koloryt skóry, opalone ciało wygląda szczuplej i smuklej.
Wczasy odchudzające trwają najczęściej od dwóch do trzech tygodni. Po zakończeniu turnusu dietę należy kontynuować, gdyż powrót do starych nawyków żywieniowych może spowodować pojawienie się efektu jojo. Nie można zapominać także o regularnej aktywności fizycznej, aby skóra była sprężysta i napięta. Regularne ćwiczenia zapobiegną pojawieniu się cellulitu, który jest trudny do zlikwidowania.
Po zakończeniu wczasów uczestnicy otrzymują od dietetyka odpowiednią dietę i zestaw ćwiczeń dopasowany do konkretnej osoby.
Takie wczasy mają bardzo pozytywny wpływ nie tylko na wygląd sylwetki i zdrowie ale także na zdrowie psychiczne.
Koszt takich wczasów w zależności od wybranej oferty i miejsca wynosi od kilkuset do kilku tysięcy złotych. Warto wybrać wczasy oferowane przez sprawdzoną i znaną firmę.
Często są one połączone także ze zwiedzaniem, co jest doskonalą formą aktywności fizycznej.
Na tego typu wczasach nawiązują się nowe znajomości i przyjaźnie, które często są kontynuowane przez bardzo długi czas.

http://www.freehostel.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here