Wakacje w Hiszpanii – dlaczego warto?

0
1139

Niektórych turystów sam klimat Hiszpanii może denerwować. Te wszystkie latynoskie rytmy rozbrzmiewające na każdym kroku, przepełnieni energią tubylcy i wręcz zbyt śmiałe podejście do obcych ludzi, przez które trudno w tym kraju o zachowanie chociażby minimalnej dozy prywatności. Osobom ceniącym sobie swój własny spokój nie będzie to odpowiadać, ale niektórzy tak bardzo zakochają się w tym towarzyskim i rozrywkowym klimacie, że z bólem serca będą opuszczać Hiszpanię po swoich wakacjach. Dla kogo więc ten kraj będzie odpowiednim wyborem na letnie wczasy? Hiszpania – wakacje – dlaczego warto spędzić je właśnie w tym miejscu, a nie w Grecji, Chorwacji albo we Włoszech?

Polak to nierób i leń, Rosjanin nigdy nie odmówi małego kieliszka wysokoprocentowego trunku, a Hiszpan… No właśnie, a rodowici mieszkańcy Hiszpanii to, według stereotypów, skupieni na swoim wyglądzie, mocno opaleni Latynosi, których zawsze wszędzie jest pełno i którzy swoją energią mogliby obdzielić połowę ludzi mieszkających w Polsce. Czy to prawda? Tylko częściowo. Bo mimo iż Hiszpanie w większości przypadków rzeczywiście mają energetyczne i żywiołowe usposobienie, to jednak doskonale znają zasady kultury osobistej i starają się nie wchodzić innym w drogę. Co to oznacza dla samych turystów? Między innymi to, że w Hiszpanii nie ma czegoś takiego jak chamskie przepychanki do autobusu czy taksówki. Nikt tutaj nie pędzi i nie stara się wyprzedzać innych – każdy czeka grzecznie na swoją kolej, a gdy widzi, że ktoś ewidentnie bardzo się spieszy, jeszcze go przepuszcza i oferuje mu swoje miejsce w kolejce! To właśnie szokuje Polaków w Hiszpanii najbardziej. Wysoko rozwinięta kultura osobista, której od Hiszpanów moglibyśmy (i powinniśmy!) się uczyć. Od razu życie staje się przyjemniejsze i łatwiejsze.

Hiszpanie – wakacje niemalże zawsze zapewniają turystom wspaniałe warunki pogodowe do spędzania wolnego czasu. W tym kraju rzadko kiedy można powiedzieć, że pogoda jest brzydka. Zazwyczaj panują w nim wysokie temperatury powietrza, które w połączeniu z grzejącym i bezustannie palącym słońcem tworzą wręcz perfekcyjne warunki do wypoczywania na plaży. Oczywiście sami Hiszpanie narzekają na swój klimat i gdy tylko mogą, opuszczają swoje strony i wyruszają w zimniejsze tereny, ale dla przeciętnego turysty z Polski ta gwarancja letniej pogody będzie czymś bardzo kuszącym. Trudno bowiem przewidzieć, jaką aurę zastanie się chociażby nad polskim morzem. Nasza pogoda jest kapryśna i lubi płatać figle, zmieniając się zawsze wtedy, gdy człowiekowi najbardziej na niej zależy. A w Hiszpanii praktycznie zawsze latem jest ciepło i słonecznie. W takich warunkach aż chce się wypoczywać i nietrudno zapomnieć o swoich obowiązkach i codziennych problemach!

Hiszpania – wakacje to świetna opcja zarówno na rodzinny wyjazd, jak i towarzyski wypad bądź romantyczną wycieczkę we dwoje. Ten kraj zaskakuje dosłownie na każdym kroku i to niekoniecznie swoją architekturą czy atrakcjami, ale rzeczami zupełnie nieoczywistymi, takimi jak wysoka kultura osobista żyjących w nim mieszkańców.

http://www.weuropie.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here