Szukasz sprawdzonego gabinetu masażu w Gdańsku? Sprawdź to, zanim zadzwonisz do przyjaciółki

0
1673

Masaże są jedną z najbardziej przyjemnych form relaksacji ciała połączonych z efektami leczniczymi. Technik masażu jest niezwykle dużo, jednak wprowadzane pewne modyfikacje charakteryzują się tym, że masaż coraz częściej daje skutki, jakich oczekujemy znacznie szybciej, niż to wynika z wcześniejszych założeń. Jak to się dzieje? Musimy przede wszystkim wiedzieć, że człowiek jest czymś więcej, aniżeli tylko ciałem i właściwa stymulacja ciała fizycznego, to również stymulacja ludzkiej psychiki, co przynosi najlepsze wyniki. Właśnie w tym celu modyfikuje się techniki masażu, aby stworzyć masaż optymalny dla korzyści ciała i duszy.

Porównanie najczęściej stosowanych technik masaży

Najczęstszą formą masażu jest masaż klasyczny. Niemniej jednak znakomite efekty osiąga się też masażami zmodyfikowanymi o aromaterapię i używanie innych środków do poślizgu, niż klasycznych olejków.

Masaż klasyczny

Klasyczny masaż jest masażem najbardziej powszechnym. Łączy on w sobie tradycyjne techniki masowania skóry takie jak ugniatanie jej, głaskanie, rozcieranie i wibrowanie. Ta technika masaży służy przede wszystkim rozluźnianiu na co dzień spiętych mięśni, optymalizacji ukrwienia organizmu i oczywiście wzmożeniu oczyszczania się organizmu ze szkodliwych złogów. W tej technice masażysta wykonuje dość delikatne ruchy koliste po powierzchni skóry, w miejscach występowania mięśni używając do tego celu olejów albo balsamów w celu wywołania wymaganego poślizgu. Masaż sam w sobie jest delikatny i odprężający, przy czym stymuluje ciało do odnowy, a uciskane odpowiednie miejsca wykazują regenerowanie swojej struktury i łagodzenie ewentualnych dolegliwości.

Masaż płynną czekoladą

Masaż z użyciem płynnej czekolady jest masażem, który wykonuje się na całym świecie. Jego popularność bierze się stad, że przejawia właściwości uelastyczniania i ujędrniania skóry, bardzo dobrze nawilża, poza tym uspokaja i poprawia nastrój. Czekolada zawiera składniki, które działają nie tylko od wewnątrz, ale także z zewnątrz i uwalniają tak zwane hormony szczęścia – endorfiny, a co za tym idzie, zmniejszają stres i znacznie złagadzają dolegliwości pochodzące od układu krążenia, układu nerwowego, oddechowego i mięśniowego. Masaż ten posiada zalety klasycznego masażu, ale ze względu na użycie czekolady, która również zastępuje olejki, jest też wspaniałym lekiem na zmęczenie po całodniowym wysiłku.

Gdzie w Gdańsku doświadczyć masażu tego rodzaju?

Dobre i sprawdzone gabinety masażu dysponują możliwościami wyboru pomiędzy różnymi z nich, nawet takimi, które tu nie zostały opisane, a naprawdę jest ich bardzo dużo. W internecie jest wiele informacji na ten temat. Na przykład na stronie https://www.moment.pl/spa-i-masaz/masaz/gdansk można prześledzić gabinety masażu oraz wykonywane w nim usługi i samodzielnie zdecydować, czy odpowiadają naszym oczekiwaniom terapeutycznym lub profilaktycznym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here