Nadmierne wypadanie włosów

0
1599

Wypadanie włosów jest problemem bardzo wielu ludzi. Ta dość wstydliwa przypadłość może mieć bardzo wiele przyczyn zarówno tych groźniejszych, jak i tych całkiem błahych. Jeśli na swojej głowie jednak zauważamy, że włosów jest zdecydowanie mniej niż jeszcze kilka lat wstecz, a co gorsza nadal wypadają mimo przyjmowania suplementów to warto udać się do lekarza zajmującego się tego typu problemami.

Lekarz od włosów i skóry głowy

Trycholog Katowice jest lekarzem, specjalizującym się w problemach skórnych i samych włosów. Jednak w przeciwieństwie do dermatologa, który jest również lekarzem od problemów i chorób skórnych, trycholog zajmuje się tylko skórą głowy i włosami. Skupia się na tym dlaczego wypadają, jak mocne są cebulki i jaka jest przyczyna ich ewentualnego osłabienia. Jest to bardzo pomocne szczególnie dla osób, które od lat zmagają się np z łysieniem plackowatym i innymi tego typu problemami. Kiedy tracimy włosy to często drastycznie spada nam samoocena. Szczególnie kobiety traktują je jako swój niewątpliwy atut, więc warto owy problem skonsultować ze specjalistą w tej dziedzinie, który stwierdzi z jaką przyczyną złej kondycji włosów lub ich braku mamy do czynienia. Może się okazać, że potrzebny będzie przeszczep włosów.

Inne możliwe przyczyny wypadania włosów

Kiedy tracimy włosy to wcale nie musi to być problem bardzo poważny czy groźny. Często powodem utraty włosów jest stres i nieodpowiednia dieta. Niedobory witamin mogą prowadzić nie tylko do częściowej utraty włosów, ale także do ich wczesnego siwienia lub widoczne pogorszenie ich wyglądu. Bardzo pomocne okażą się witaminy takie jak Biotyna i witaminy z grupy B. Często konieczna będzie wizyta u trychologa. Lekarz od włosów zleci odpowiednią formę leczenia.

Jak wspomóc porost włosów?

Włosy szczególnie te pięknie wyglądające mogą być niewątpliwym atutem. Możemy poczynić kilka kroków, które pomogą nam je wzmocnić i poprawić widocznie ich wygląd, a także zmotywować cebulki do wzrostu. Oprócz suplementacji biotyną i witaminą z grupy B, powinniśmy wypijać herbatki z pokrzywy i skrzypu, a także zastosować olejowanie i masaż skóry głowy. Masaż najlepiej sprawdzi się wykonywany w towarzystwie wcierek do włosów. Bardzo pomocne może okazać się picie oleju lnianego od 2 do 6 łyżeczek dziennie. Olej lniany zawiera bardzo dużo kwasów omega co wzmacnia cebulki, a także powoduje ich szybszy wzrost. Owym olejem możemy też z powodzeniem olejować włosy. Należy to robić kilka godzin przed umyciem. Jeśli wszystkie powyższe sposoby zawiodą i lekarz trycholog katowice stwierdzi, że żadne inne sposoby się u nas nie sprawdzą to warto zrobić przeszczep włosów i raz na zawsze pozbyć się tego kompleksu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here