Suche szampony.

0
1346

Ten, kto wymyślił szampon na sucho moim zdaniem powinien dostać nobla za odkrycie stulecia i tym samym również ułatwienia życia tysiąca kobietom na całym świecie, nie tylko w Polsce, które niestety dość często rano budzą się z włosami, na które nie chcą patrzeć. Suchy szampon odkryłam około rok temu i od tej pory jest stałym bywalcem na mojej kosmetycznej półce. Ogólnie suchy szampon wynaleziono kilkadziesiąt lat temu, ale dopiero kilka lat temu zaczęły zyskiwać na popularności.

Z dnia na dzień można znaleźć na sklepowych półkach coraz więcej firm oferujących tego rodzaju kosmetyk do naszych włosów. Jak sama nazwa wskazuje, szampon doskonale sprawdzi się wtedy, kiedy nie mamy czasu na to, żeby umyć rano włosy i je wysuszyć. Taki szampon doskonale się wtedy sprawdzi. Ale żeby dobrze zadziałał, musimy wiedzieć jak go użyć. Suchy szampon bardzo często wykorzystują styliści na różnego rodzajach mody, kiedy trzeba szybko zmienić fryzurę między pokazami. Przede wszystkim powinniśmy pamiętać, że suchy szampon nie zastąpi nam tego, którego używamy na co dzień, ponieważ nie umyje nam naszych włosów, ma za zadanie je odświeżyć i przywrócić dobry wygląd, a także spowodować, że nasze kosmyki się lepiej ułożą. Tego rodzaju suche szampony nie spowodują, że pozbędziemy się wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń, a jedynie odświeżą włosy i to tylko na kilka najbliższych godzin. Oczywiście wśród tego rodzaju kosmetyków znajdziemy takie, które się doskonale sprawdzą, ale też i te, które powinniśmy omijać szerokim łukiem. Jeżeli już wybierzemy ten odpowiedni, musimy również wiedzieć, w jaki sposób go użyć, aby zadziałał na naszych włosach, a nie spowodować, ze włosy będą wyglądały jeszcze gorzej, niż przed jego użyciem. Tak więc jak to zrobić? Musimy zacząć od dokładnego rozczesania naszych włosów. Najlepiej zrobić to powoli i dokładnie, bo suchy szampon musi dotknąć każdego kosmyka. Gdy już nasze włosy są dobrze rozczesane, musimy wziąć pasmo włosa, dokładnie wstrząsnąć pojemnikiem z suchym szamponem, ponieważ wszystkie jego składniki powinny się dobrze wymieszać. Spryskujemy każde pasmo osobno, pamiętając o tym, żeby przed każdym użyciem suchy szampon wstrząsnąć. Należy go rozprowadzić od nasady. Kiedy już nasze włosy są dobrze spryskane, powinniśmy chwilę odczekać – około dwóch minut, po tym czasie należy pochylić głowę na dół i bardzo dokładnie jeszcze raz przeczesać wszystkie włosy szczotką. No i gotowe – jak widzimy, to nic trudnego.

Dziś, kiedy liczymy każdą godzinę, czy minutę, bo na nic nam nie starcza czasu, coraz częściej ułatwiamy sobie życie, zarówno kupując gotowe dania, ale również wykorzystując kosmetyki, takie jak suche szampony, które cieszą się coraz większą popularnością u kobiet. Nie zapominajmy jednak o tym, aby systematycznie myć włosy normalnym szamponem, odpowiednim do naszego rodzaju włosów, bo taki szampon na sucho na co dzień na pewno nie jest dobrym rozwiązaniem, a z biegiem czasu może bardzo zaszkodzić naszym włosom, o które przecież musimy dbać by były piękne i zdrowe.

http://www.kosmetyka.edu.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here