Dekoloryzator do włosów

0
1266

Osoby, które nie są zadowolone z koloru swoich włosów, szukają sposobów na to, żeby móc bezproblemowo zmienić ich barwę. W dzisiejszych czasach nie wydaje się to problemem, ale jak wiadomo, wszystko ma plusy i minusy, a każdy zabieg, któremu poddawane są włosy, nie pozostaje dla nich obojętny. Jedne zabiegi bardziej niszczą strukturę włosa, a także osłabiają cebulki włosowe, a inne mniej. Wiele zależy bowiem od tego, jaki ma się rodzaj włosów oraz czy były one wcześniej poddawane zabiegom koloryzacji wcześniej. A także, jakie zabiegi były wykonywane w ostatnim czasie niekoniecznie związane z koloryzacją. Także robienie trwałej uszkadza włosy, dlatego, jeśli ma się zamiar przeprowadzać jakiekolwiek działania na swoich włosach, to należy to robić z umiarem i rozsądnie. W przeciwnym razie skutki mogą być opłakane, a włosy matowe i kruche. Nikt nie chciałby takich mieć, dlatego niezbędna jest prawidłowa i dobrze przemyślana pielęgnacja. Gdy pielęgnuje się włosy, to należy to robić na całej ich długości, a nie tylko u nasady, albo tylko same końcówki. Wręcz przeciwnie. Trzeba jednak wiedzieć, że końce włosów są zazwyczaj najbardziej zniszczone, więc na tę część kosmyków, należy nakładać więcej odżywek, albo po prostu dłużej je trzymać.

Osoby, które mają włosy w czarnym odcieniu, niejednokrotnie żałują, że zdecydowały się na taki kolor. Dzieje się tak wtedy, gdy działa się pod wpływem impulsu i dobrze nie przemyśli się swojej decyzji. Problemem jest także w tym przypadku niewłaściwa porada fryzjerska, bo warto wiedzieć, że taki kolor włosów nie pasuje każdej osobie, ani jest dobry dla danego typu urody. Co gorsza, ta barwa jest trudna we współpracy i niejednokrotnie jedynym wyjściem, żeby się jej pozbyć, jest dekoloryzator do włosów. Z tym że należy mieć świadomość, że jeden zabieg z zastosowaniem takiego preparatu i tak nie wystarczy. Zwłaszcza w sytuacji, gdy czarny kolor został nałożony niedawno i nie zdążył się jeszcze zmyć. Jeśli barwa jest intensywna, to konieczne będzie przeprowadzenie nawet kilku takich zabiegów. Osoby, które się na nie decydują, z reguły pragną mieć włosy o jaśniejszym odcieniu. Po dekoloryzacji konieczne jest zatem zafarbowanie włosów na kolor rudy albo blond. Wszystko po to, żeby zakryć barwę, jaka powstała w wyniku ściągania koloru, a zazwyczaj jest ona żółta.

Zabieg ten nie pozostaje obojętny dla włosów, przez dłuższy czas są one bardzo osłabione i wymagają odpowiedniej pielęgnacji profesjonalnymi środkami fryzjerskimi. Jeśli po ściągnięciu koloru zastosuje się farbę, która zawiera amoniak, a więc rozjaśniacz, to wielce prawdopodobne, że włosy zaczną się kruszyć bardziej niż zazwyczaj. Dlatego warto unikać takiego działania, jeśli nie jest to absolutnie konieczne. Jeśli nie chce się poddawać włosów takim zabiegom, to jedynym rozsądnym wyjściem w tej sytuacji, jest po prostu poczekanie, aż włosy odrosną samodzielnie. Wówczas nie trzeba ich poddawać zabiegom, które wpływają bezpośrednio na ich kondycję. Jest to ciekawe rozwiązanie.

http://www.alterstyl.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here