Powiększanie piersi – co warto wiedzieć?

0
996

Medycyna estetyczna i chirurgia plastyczna oferują mnóstwo zabiegów – trudno jest je wszystkie wyliczyć, dotyczą one praktycznie wszystkich obszarów ciała. Szczególnie jednak popularne są zabiegi powiększania piersi – decyduje się na nie mnóstwo kobiet na całym świecie, w Polsce także coraz więcej. Co warto wiedzieć o tym zabiegu?

Różne metody

Zwykle wybiera się zabieg polegający na wszczepieniu w piersi silikonowego implantu. Implanty mają różne wielkości, pacjentka sama wybiera, jak duże chce mieć piersi, choć oczywiście nie zawsze możliwe jest spełnienie jej marzeń do końca – nie da się na przykład z praktycznie nieistniejącego biustu zrobić ogromnych piersi, choćby z powodu braku skóry. Nie jest to jednak jedyna metoda. W grę wchodzi też Lipotransfer, czyli przeszczepianie tłuszczu do biustu, wcześniej pobranego z innego miejsca na ciele pacjentki. Na metodę tę decydują się między innymi kobiety pragnące naturalnego efektu. Powiększenie biustu własnym tłuszczem pozwala uniknąć świadomości i poczucia posiadania w ciele ciała obcego, co na pewno jest komfortowe. Można też z łatwością ukryć fakt, że wykonało się tego rodzaju zabieg, gdyż lipotransfer powoduje, że piersi zarówno wyglądają, jak i są w dotyku takie same jak naturalne. O silikonowych implantach niestety nie można tego powiedzieć.

Potrzebne wymiany

Kobiety planujące zabieg powiększania piersi nie zawsze mają świadomość tego, że nie jest to jednorazowe działanie i inwestycja. Decydując się na powiększenie biustu własnym tłuszczem, trzeba wiedzieć, że z czasem tłuszcz ten zostanie wydalony przez organizm i trzeba będzie ponowić zabieg. Silikonowe wkładki trzeba zaś wymieniać na nowe, co jest oczywiście dużo poważniejszym działaniem, a także taką samą inwestycją jak ich umieszczenie. Trzeba bowiem od nowa otworzyć piersi i umieścić w nich nowe implanty. Wobec tego można uznać, że przeszczepianie tłuszczu jest dużo dogodniejszą i znacznie tańszą metodą niż powiększenie biustu silikonowymi implantami. Jest też mniej ryzykowne, w dodatku można dowolnie dawkować efekt. Ten sposób jest też wykorzystywany do ujędrniania biustu oraz wyrównywania dysproporcji między piersiami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here