Badanie nasienia – pierwszy krok w diagnostyce męskiej niepłodności

0
1094

Przez długi czas uważano, że trudności z zajściem w ciążę to głównie problem kobiety. Jednak w rzeczywistości przyczyny leżą równie często po stronie kobiet, jak i mężczyzn. Aby ocenić, czy powodem trudności z zapłodnieniem jest nasienie mężczyzny, wykonuje się specjalne badanie – spermiogram.

Spermiogram – co to jest?

Badanie określane jako spermiogram to badanie nasienia, które prowadzone jest z użyciem mikroskopu w celu oceny plemników. Badanie to może być także uzupełnione o dodatkowe metody diagnostyczne, pozwalając na dokładną ocenę pobranego materiału, na przykład pod kątem obecności przeciwciał.

Obecnie badania wykonywane są dwoma metodami – jako klasyczne badanie pod mikroskopem, a także jako analiza metodą CASA, która wspomagana jest komputerowo.

Mężczyznom chcącym wykonać badanie nasienia Kraków oraz Bielsko-Biała gwarantują dostęp do najlepszych klinik, w których można je przeprowadzić.

Kiedy wykonuje się badanie nasienia?

Głównym wskazaniem, aby wykonać badanie nasienia, jest brak możliwości zajścia pary w ciążę.

Przyczyną problemów może być męski czynnik, na przykład niewystarczająca jakość plemników czy też występowanie w ejakulacie niepożądanych substancji mogących wskazywać na dolegliwości.

Spermiogram – jak odbywa się badanie?

Aby wykonać badanie nasienia, mężczyzna musi dostarczyć jego próbkę. Zaleca się, aby była ona oddana w klinice, ponieważ wtedy może być od razu przeznaczona do analizy, co pozwala na uzyskanie dokładniejszych wyników.

Niektóre kliniki pozwalają na pobranie próbki nasienia w domu, na przykład za pomocą specjalnej prezerwatywy.

Zaleca się, aby przed wykonaniem badania zachować wstrzemięźliwość na około 3-7 dni. Także pomiędzy badaniem a ostatnio branymi antybiotykami należy zachować minimum 2 tygodnie odstępu.

Badanie nasienia Kraków, Bielsko-Biała – gdzie są dostępne?

Parom zamierzającym rozpocząć diagnostykę niepłodności i wykonać badanie nasienia Bielsko-Biała oraz Kraków zapewniają dostęp do renomowanych klinik leczenia niepłodności.

Badanie nasienia w Bielsku-Białej i Krakowie prowadzone są w cenie wynoszącej od około 65 do 250 złotych w zależności od wybranej metody i kliniki.

Kompleksowe badanie nasienia Bielsko-Biała, Kraków – dokładne oferty, ceny i adresy klinik można sprawdzić online.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here