Pierwsza wycieczka do Gruzji

0
2003

Wycieczki do Gruzji to doskonała propozycja dla tych osób, które chcą obejrzeć piękne krajobrazy, poznać niezwykłych ludzi, zasmakować pysznej kuchni i skosztować idealnego wina. Cała Gruzja pełna jest obłędnych krajobrazów, monastyrów, starych zamków i różnorodnych zabytków, które czekają tylko na to, aby je sfotografować.

Co koniecznie trzeba zobaczyć w Gruzji

Każda wycieczka do Gruzji (np.: https://logostour.pl/kraje/gruzja) powinna mieć w swoim programie zwiedzanie twierdzy Alawerdi, skalne miasta Wardzia i Upliscyche oraz urokliwe miasteczko Signaghi, które z roku na rok przyciąga coraz większe grono zadowolonych podróżników.

Tbilisi

Wybierając się do Tbilisi warto w nocy przejść się po Alei Rustaweli, która jest najbardziej reprezentacyjną ulicą w całej Gruzji. Można tutaj spotkać bardzo wiele knajpek, butików i restauracji. Aleja Rustaweli w nocy cały czas tętni życiem, dlatego też nikt nie będzie się tu nudził.

Kutaisi

Kutaisi to bardzo popularne wśród turystów miasto w zachodniej Gruzji. To właśnie tutaj lądują samoloty tanich linii lotniczych, dlatego też jest to idealne miejsce na początek wycieczki do Gruzji. Koniecznie należy zobaczyć Monastyr Gelati oraz Katedrę Bagrata.

Skalne miasta

Gruzja słynie z przepięknych skalnych miast, a najpiękniejszym z nich jest Wardzia. Miasto jest obecnie jedną z najważniejszych atrakcji turystycznych w Gruzji obok której nie można przejść obojętnie. Klasztor pochodzi z 1185 roku i za niewielką opłatą można w całości zwiedzić tysiące skalnych komnat.

Kaukaz

Gruzja bardzo wielu osobom kojarzy się przede wszystkim z pasmem górskim Kaukaz, które tak naprawdę otula praktycznie całą Gruzję. W dolinie znaleźć można bardzo wiele ciekawych miasteczek, które najeżone są licznymi basztami. Koniecznie zwiedzić trzeba Ushguli w górnej Swanetii. Jest to przepiękna wioska z niesamowitym widokiem na pobliski lodowiec. Kaukaz to wygasły wulkan, który liczy sobie 5047 metrów n.p.m. Warto wspomnieć również o tym, że jest to tylko jeden z kilku pięciotysięczników, które można zdobyć w Gruzji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here