Opadające powieki – przyczyny, profilaktyka i zabieg korekty

0
1422

Opadanie skóry powiek to jeden z pierwszych symptomów starzenia się. Powieka grubieje, skóra zaczyna nieestetycznie obwisać, oczy stają się mniejsze i przygaszone. Twarz wydaje się starsza, zmęczona, kobieta zaczyna postrzegać się jako mniej atrakcyjną i traci pewność siebie. Co zrobić, żeby uniknąć problemu opadających powiek?

Dlaczego skóra powiek zaczyna opadać?

Opadające powieki mogą mieć różne przyczyny. Najczęściej jednak za opadanie skóry odpowiedzialne jest starzenie się. Wraz z wiekiem skóra traci swoją elastyczność, staje się bardziej delikatna, wiotka, podatna na uszkodzenia. W wyniku osłabienia zaczyna nieestetycznie obwisać. Na zmiany estetyczne narażona jest zwłaszcza skóra twarzy, a w szczególności okolice oczu, gdzie skóra jest cienka, delikatna, podatna na procesy starzenia.Innym powodem obwisającej skóry powiek są zmiany masy ciała, zwłaszcza gwałtowne chudnięcie. Szybka utrata wagi powoduje, że nadmiar skóry przybiera postać obwisających wałeczków – na brzuchu, udach, ale też na twarzy.

Odpowiednia pielęgnacja – sposób na opadające powieki

Żeby uniknąć opadania skóry powiek, warto zadbać o codzienne nawyki. Po pierwsze, zdrowa dieta pomoże utrzymać prawidłową wagę i uniknąć jej wahań. Dodatkowo bogate w witaminy i minerały posiłki odżywią skórę i pomogą jej dłużej utrzymać elastyczność. Niezwykle istotna jest właściwa pielęgnacja. Codziennie należy cerę dokładnie oczyścić, a potem intensywnie nawilżać. Na okolice oczu należy nakładać dedykowane tym partiom kremy: odżywiające, nawilżające, pomagające utrzymać jędrność skóry i niwelujące zmarszczki oraz pierwsze objawy opadających powiek.

Na czym polega korekta opadających powiek?

Nawet najlepsza pielęgnacja wielu kobietom nie pozwoli uniknąć problemu z opadającymi powiekami. Nieuchronne starzenie się skóry prędzej czy później objawi się w postaci obwisającej skóry wokół oczu. To jednak nie wyrok. Dziś kobiety mogą skorzystać z bezpiecznego, nowoczesnego zabiegu korekty opadających powiekNa czym polega zabieg? Lekarz medycyny estetycznej wycina nadmiar skóry, dokonując nacięć w miejscach naturalnych zagłębień, dzięki czemu blizny są niewidoczne. Usunięcie obwisającej skóry pozwala cieszyć się natychmiastowym i długotrwałym efektem pięknego, młodego spojrzenia i gładkiej skóry wokół oczu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here