Okucia do mebli i drzwi

0
2614

Okucia meblowe jest to jeden z najważniejszych elementów wnętrza, które są używane prawie wszędzie, zarówno w celu poprawy wyglądu mebli, jak i bardziej funkcjonalnej i logicznej organizacji przestrzeni w domu. Oczywiście jednym z ważnych zadań każdego producenta i dostawcy akcesoriów meblowych jest zapewnienie, jakości tego rodzaju produktu. Jakość okuć meblowych, ich wygląd i niezawodność będą w dużej mierze wpływały na niezawodność samych mebli, ich żywotność, komfort, wygląd i wielu innych cech mebli.

Rodzaje okuć

Należy zauważyć, że samo pojęcie okuć meblowych obejmuje dziś ponad dziesięć tysięcy różnych elementów i typów części. Obejmują one wszelkiego rodzaju haczyki, wieszaki, zawiasy, rolki, nóżki do sof, wsporniki półek, klamki, uchwyty itp. Na przykład, tylko w celu zapewnienia wysokiej, jakości działania i trwałości szafy przesuwnej, ważne jest, aby wyposażyć ją we wszystkie wysokiej, jakości okucia. Nowoczesne okucia meblowe to szeroka gama produktów do różnych typów i klas mebli. Akcesoria meblowe z pewnością znajdą godne zastosowanie w aranżacji wnętrza domu.

Okucia meblowe – zawiasy

Produkty wyróżniają się wysoką niezawodnością i długą żywotnością. Zawiasy wyróżniają się rodzajem, dopuszczalnym kątem otwarcia. Zawiasy meblowe mogą być różnych typów, z których każdy charakteryzuje się funkcjami: uzupełniający (wewnętrzny), zawiasy szafek narożnych, specjalne, dekoracyjne. Urządzenia mogą być wyposażone w specjalne wbudowane lub dodatkowe zamknięcia. Ich obecność pozwala drzwiom poruszać się płynnie podczas zamykania. Takie okucia meblowe zwiększają żywotność całego mechanizmu.

Okucia do drzwi

Okucia do drzwi są produkowane do drzwi wejściowych i wewnętrznych. Akcesoria do drzwi wejściowych są zazwyczaj większe, wykonane z bardziej wytrzymałych materiałów, a akcesoria do drzwi wewnętrznych są bardziej eleganckie i dekoracyjne. Jednym z najważniejszych typów okuć do drzwi są zawiasy do zawieszania skrzydła drzwi. Zawiasy mogą być instalowane na drzwiach przez producenta drzwi lub mogą być zakupione oddzielnie i zainstalowane, gdy drzwi są instalowane w mieszkaniu klienta.

Zamki w tym wkładki do drzwi są zaprojektowane tak, aby bezpiecznie zamykać drzwi, zapobiegając nieupoważnionemu dostępowi do budynków i pomieszczeń. Niezawodność wkładek do drzwi zależy od wytrzymałości materiałów, z których wykonane są ich części, cech konstrukcyjnych i jakości produkcji. Elementy blokujące okucia drzwiowe obejmują również zatrzask, śruby, łańcuchy bezpieczeństwa, zasuwy. Wszystkie te elementy mogą być zarówno niezależnymi częściami systemu bezpieczeństwa, jak i dodatkowymi blokadami drzwi. Okucia drzwiowe muszą być tak dobrane, aby ich styl i wygląd pasowały do wyglądu drzwi i pomieszczenia, w którym są zainstalowane.

Okucia – klamki do drzwi

Klamki to główny element funkcjonalny i dekoracyjny akcesoriów. Muszą być nie tylko niezawodne i solidne, ale także niezawodnie spełniać swoją rolę, ale także muszą być zgodne z projektem drzwi, reszty mebli i całego pomieszczenia. Klamki wykonane są głównie z mosiądzu, aluminium, stali lub brązu to trwałe i piękne materiały, które często mają powłokę galwaniczną, która pozwala na użycie takich uchwytów przez dziesięciolecia z takim samym efektem dekoracyjnym.

Stylowe i wygodne okucia, klamki do drzwi zewnętrznych i wewnętrznych pozwalają rozszerzyć ich funkcjonalność i znacznie przedłużyć żywotność. Odpowiednio dobrany sprzęt jest prosty i łatwy w użyciu. Automatyczne klamki zapewniają delikatne zamykanie drzwi, zaś zawiasy umożliwiają ich szerokie otwieranie bez obawy o uszkodzenie. Przydatne drobiazgi, akcesoria i wewnętrzne klamki odgrywają rolę dodatkowej ochrony i sprawiają, że obsługa drzwi jest bardziej komfortowa. Okucia początkowo służyły do ochrony słabych punktów i rozszerzenia funkcjonalności drzwi.

Wieszaki meblowe

Wieszaki meblowe są łatwe i praktyczne w użyciu, mają atrakcyjny dekoracyjny wygląd, szeroką gamę kolorów i rozmiarów. Różnią się zwiększoną trwałością. Różnorodność wieszaków do mebli pozwala na wybór według swoich upodobań i potrzeb, wymagań w zakresie projektowania mebli i dopasowania do wnętrza.

Haczyki są często używane, jako wieszaki do mocowania na ścianie szafy czy szafki. Mają przewagę nad wieszakami-listwami ponieważ  można zawiesić na ścianie tyle haków, ile jest potrzebnych. Projekt wieszaków jest bardzo zróżnicowany: haczyki w postaci liści, kolorowe kulki itp. Często wieszaki umieszczane są w szafach po to, aby można było powiesić na nich torebki damskie, paski itp.

Dobre okucia do mebli i drzwi znajdziesz tutaj: http://www.domino-online.eu/okucia.html

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here