Ogród na lata

0
1726

Postanowiliśmy wreszcie coś zrobić z ogrodem wokół domu. Bo niestety przez lata stał on sobie taki nijaki. Niby coś tam rosło, niby była wysiana trawa, jakieś kwiaty, gdzieś tam przy płocie rosły takie jakieś nijakie tuje. No może one i ładne, ale brak temu wszystkiemu charakteru.

Mamy postanowienie, że tym razem się tym zajmiemy. Szukając informacji o projektowaniu ogrodów znajdujemy wiele blogów, stron internetowych, różnych wzmianek na ten temat. Ale i tak dalej nie mamy pojęcia, co robić. Na pewno przyda się fachowa pomoc.

Mieszkając w dużym mieście, czy okolicach, łatwiej jest o znalezienie profesjonalnej firmy, zajmującej się projektowaniem ogrodów. Na szczęście, mieszkańcy mniejszych miejscowości, bądź wsi, nie stoją na straconej pozycji, gdyż w czasach internetu, można odszukać wiele możliwości. Ale jeśli już udało nam się wyszukać projektantów ogrodów to jesteśmy na dobrej drodze, by zrobić coś pięknego z naszą enklawą zieleni.

Razem z architektem będziemy mogli wykreować wspaniałą przestrzeń wokół domu. W ten sposób dopasujemy charakter ogrodu do architektury domu. A nie jest to bez znaczenia. Źle dobrany styl ogrodu do budynku będzie się „mścił” w późniejszym odbiorze estetycznym całości.

W projekcie ustali się, jaki ma być nasz wymarzony ogród i jakie ma on posiadać elementy. Trzeba dokonać wyboru, gdzie będzie oczko wodne, gdzie stanie altana, którędy będą wiodły ścieżki, jak dużo chcemy sadzić roślin i jakie one mają być. Czy wieloletnie byliny, czy chcemy co roku wysiewać kwiaty jednoroczne? Oczywiście co, kto lubi. Jeśli jesteśmy zapracowani to na pewno sprawdzą się iglaki i cała masa roślin zimozielonych.

Tak więc projektowanie ogrodów to jest fantastyczna przygoda, która pozwala nam puścić trochę wodze fantazji, bo przecież projektując ogród uwzględniamy swoje potrzeby i marzenia. Przy czym jednocześnie ma być on funkcjonalny i wygodny dla nas, gdyż będzie latami eksploatowany.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here