Księżyc nasz piękny satelita

0
1005

Kosmos jest niesamowity. Nudzi on mnóstwo tajemnic i daje niewiele odpowiedzi na nasze pytania. Naukowcy wciąż próbują zrozumieć jego działanie, ale nie jest to do końca możliwe. Na orbicie około ziemskiej mamy teleskop Habla, który fotografuje niektóre ciekawe zjawiska, ale jest to zbyt mało, by wyjaśnić, jak działają pewne procesy. Warto zadawać pytania i szukać na nie odpowiedzi.

Jedno jest pewne znamy podstawy, które są nam potrzebne, a jeśli chodzi o resztę to musimy zaufać inteligentnemu Stwórcy, który dał nam to wszytko. Ludzie podważają jego istnienie, ale sam księżyc dostarcza wielu dowodów na to, że życie zostało zaprojektowane. Co to jest księżyc wszyscy wiemy, ale tylko dość pobieżnie. Wiemy, że okrąża ziemię i odbija światło słoneczne. Co 28 dni mamy pełnię i nów, raz widzimy niewielki zarys w postaci litery C, a raz piękne lśniące koło. Podczas nowiu w ogóle nie widać księżyca, ponieważ jego ułożenie względem ziemi i słońca nie pozwala nam na to.

Księżyc porządkuje ruch wody na ziemi, ma wpływ na pływy morskie i oceaniczne. Wpływa również na nas ponieważ również składamy sie z wody. Księżyc jest niewielki w porównaniu do innych ciał niebieskich, a grawitacja na nim jet jakieś 6 razy mniejsza niż na ziemi. Jego struktura jest nieregularna. Kiedy jest pełnia trudniej nam zasnąć, czujemy się bardziej wzburzeni i skorzy do konfliktów. Jest to naturalne.

Dobrze znaleźć czas i dowiedzieć się więcej na temat księżyca i planet w Układzie Słonecznym, ponieważ ciągle wiemy o nim niewiele.

http://www.lov3.pl/

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułDo Berlina
Następny artykułCo daje skakanka?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here