Do Berlina

0
1196

Co warto zobaczyć w Berlinie? Na ile dni tam pojechać, żeby choć w małym stopniu poznać miasto? A gdzie się zatrzymać? Oto zestaw pytań, na które próbują odpowiedzieć ci wszyscy, którzy zamierzają odwiedzić stolicę naszych zachodnich sąsiadów. Nawiasem mówiąc, warto pojechać do tego miasta, bo ma ono naprawdę sporo do zaoferowania turystom.
Spróbujmy zatem określić, co warto zobaczyć w Berlinie, bo może komuś takie informacje się rzeczywiście przydadzą. Zatem do rzeczy.
Berlin to niezwykle atrakcyjne miasto i co do tego nie ma najmniejszych wątpliwości. Z całą pewnością potwierdzą to wszyscy, którzy już tam byli. Każdy może znaleźć tutaj coś dla siebie. A od czego zacząć zwiedzanie? Brama Brandenburska to bezsprzecznie znak rozpoznawczy niemieckiej stolicy. To pod nią spotykają się turyści, którzy przybywają do miasta. Nie można podarować sobie widoku z kopuły Reischstagu. Tym bardziej, że wjazd na górę jest bezpłatny. Trzeba tylko odpowiednio wcześniej zrobić rezerwację. A jeśli już jesteśmy przy podziwianiu panoramy miasta to nie można pominąć widoku z wieży telewizyjnej. Do tego jeszcze można wypić tam kawę na ruchomym tarasie. Czegóż chcieć więcej? Miłośnicy sztuki mogą zwiedzać muzea na słynnej Wyspie Muzeów. Tam dopiero jest co podziwiać! Spacerując po Berlinie, natkniemy się na pozostałości Muru Berlińskiego, a to uzmysłowi nam, jak wyglądało życie w mieście w czasach „zimnej wojny”. Oczywiście to tylko kilka punktów, które są niejako obowiązkowe na mapie Berlina, ale niech każdy zwiedza miasto tak, jak jest mu wygodnie.

http://www.chilimy.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here