Krzesła w stylu skandynawskim- naprawdę trafny wybór

0
1603

Na całym świecie styl skandynawski aranżacji wnętrz jest bardzo popularny, głównie najprawdopodobniej z powodu prostoty i bezpretensjonalności. Naturalność, powrót do natury, skromność, prostota, a jednocześnie elegancja i funkcjonalność to cechy charakterystyczne stylu skandynawskiego. 

Charakterystyczne cechy stylu skandynawskiego 

Styl skandynawski odznacza się przede wszystkim prostotą wykonania mebli, połączoną jednak z elegancją, dużą ilością porozkładanych przemyślanie koców i ciepłych pledów, wiąże się to głównie z klimatem i wiecznym zimnem, które doskwiera mieszkańcom Skandynawii, stąd wprowadzanie elementów ciepłego pledu jest naturalne. Materiałem z którego zrobione są meble jest przede wszystkim naturalne drewno, albo inny ekologiczny materiał. No i barwy, jasne, w kolorze naturalnego drewna, ewentualnie pomalowane na jasne, pastelowe, bardzo stonowane kolory. Skandynawskie meble charakteryzuje również ergonomiczna forma, u podstaw której leży wygoda i komfort użytkowania. 

Mieszkanie w stylu skandynawskim 

Aranżacja pomieszczeń w stylu skandynawskim odznacza się przestrzennością, im mniej mebli i bibelotów tym lepiej. Jasne kolory i funkcjonalne meble, często meble na nóżkach jeszcze bardziej wzmacniają efekt prostoty, uzupełniony równie prostym acz eleganckim oświetleniem. Bardzo modne w ostatnich latach staje się uzupełnienie stylu skandynawskiego przeróżnymi fototapetami, bądź specjalnymi naklejkami na ścianę. Należy jednak pamiętać, że jest to styl minimalistyczny, a więc żaden element aranżacji wnętrza nie może powodować zapchania pomieszczeni. 

Zalety stylu skandynawskiego 

Meblując i wyposażając dom czy mieszkanie w stylu skandynawskim wiele zyskujemy.Po pierwsze stajemy się ekologiczni, mieszkańcy północy od lat wyposażają swoje pomieszczenia i w ogóle żyją ekologicznie i zdrowo. meble wykonane z naturalnych materiałów na pewno dłużej będą wykorzystywane i nie będą w przyszłości zaśmiecać ziemi. Równocześnie będziemy właścicielami zdrowego domu, to nie tylko ekologia, ale również zdrowy wpływ naturalnych mebli na nasze zdrowie. do minimum redukowane jest ryzyko uczuleń czy alergii. Jednocześnie drewniane podłogi oraz drewniane meble powodują, że w domu panuje zdrowa, naturalna atmosfera. Styl skandynawski sprawdza się w każdym miejscu, a nawet jest świetnym rozwiązaniem w małych pomieszczeniach. Charakteryzuje się wpuszczeniem maksymalnej ilości światła do pomieszczenia, efekt ten osiągany jest poprzez zawieszenie jasnych, lekkich i delikatnych rolet, zamiast ciężkich, często utrzymujących kurz zasłon. Styl skandynawski doskonale wprowadza porządek w domu. Jest w nim niewielka ilość zakamarków gromadzących kurz. Jest to doskonały styl meblowania przy dzieciach czy dorosłych, chorujących na alergię. Poza tym meble wykonane z naturalnych materiałów nie potrzebują często niezdrowych i mało bezpiecznych środków chemicznych do czyszczenia i sprzątania. 

Krzesła skandynawskie 

Krzesło w stylu skandynawskim charakteryzuje niebywała prostota połączona z wysokim stopniem funkcjonalności i prawie doskonałym wzornictwie. Oczywiście krzesło w stylu skandynawskim możemy zobaczyć pod różną postacią, najbardziej klasyczna postać to krzesło skandynawskie w całości wykonane z drewna, dopracowane w każdym szczególe i oczywiście w jasnym kolorze. Takie krzesło śmiało można umieścić zarówno w pokoju wypoczynkowym, dziecinnym, młodzieżowym czy w kuchni. Zobacz jak pięknie wyglądają krzesła skandynawskie drewniane z elementami skóry ekologicznej. Skóra ekologiczna odporna na plamy i zabrudzenia dodaje krzesłu czy stołkowi komfortu siedzenia. Inny model krzeseł to krzesła drewniane ale w połączeniu z tapicerką. Świetnie wyprofilowane, uzupełnione ciekawą tapicerką, która jest niezwykle wytrzymała i odporna na ścieranie czy czyszczenie. No i oczywiście bardzo lubiane przez niektórych krzesła skandynawskie obrotowe, wygodne do pracy. Przesuń do góry

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here