Komplety sztućców – dla restauracji i domów

0
1422

Wszędzie tam, gdzie zachodzi potrzeba ugoszczenia większej liczby osób, przydadzą się komplety sztućców. Zakup większych ilości widelców, noży i łyżek w walizce zamiast na sztuki pozwala zaoszczędzić pieniądze i szybko skompletować potrzebne wyposażenie. Przekonałam się o tym sama, gdy musiałam przygotować i podać duży, rodzinny obiad – wzięło w nim udział 12 osób, a dla tylu właśnie przeznaczone są kupione przeze mnie komplety sztućców (LINK).

Dlaczego sztućce w walizce?

Praktyczność tego typu zestawów nie ulega najmniejszej wątpliwości. Zakup pozwolił mi nie tylko szybko nakryć do stołu, ale także wygodnie przechowywać sztućce, gdy nie są potrzebne. Walizka, w której się znajdują, zajmuje niewiele miejsca, jednocześnie pozwalając utrzymać porządek w akcesoriach, układając powtarzające się elementy obok siebie. Pomaga także wygodnie transportować sztućce, na przykład w trakcie przeprowadzki lub jeśli zechcemy je komuś pożyczyć. Dzięki niej poszczególne elementy nie porysują się i nie trzeba będzie ich na nowo segregować. Podoba mi się również to, że komplet zawiera nie tylko widelce, łyżki i noże do głównych dań, ale także łyżeczki i widelczyki do napojów i deserów, czerpak do sosu, łyżkę wazową i kilka innych przydatnych elementów. Same sztućce w kompletach mają prosty, lecz stylowy wygląd, dzięki czemu nadają się na każdą okazję. Zakup zestawu pozwala uniknąć sytuacji, w których część sztućców wygląda inaczej niż reszta, co oczywiście nie musi przeszkadzać, lecz moim zdaniem zaburza estetykę nakryć.

Poszczególne modele sztućców w kompletach różnią się między sobą kolorem metalu i designem, dzięki czemu pewne dopasowanie do własnych upodobań jest możliwe. Wszystkie wykonane są ze stali nierdzewnej, która zapewnia dużą trwałość i łatwość czyszczenia. Można je myć w zmywarce, dzięki czemu sprzątanie po przyjęciu nie zmęczyło mnie tak bardzo.

Komu przydadzą się komplety sztućców?

Sztućce w walizce mogą zakupić osoby, które podobnie jak ja potrzebują zastawy stołowej dla większej liczby gości – organizatorzy imprez rodzinnych i nie tylko. Jest to także dobre rozwiązanie dla niewielkich restauracji, które kompletują wyposażenie i chciałyby korzystać z tradycyjnych, metalowych sztućców zamiast jednorazowych. Ograniczenie ilości plastikowych śmieci jest korzystne dla wizerunku lokalu – ekologia staje się coraz ważniejszym aspektem życia codziennego. Komplety składające się z większej liczby elementów lub zakup kilku walizek ze sztućcami sprawdzi się podczas przygotowywania skromniejszego wesela. Sądzę, że jest to także doskonały pomysł na prezent – jeśli znamy kogoś, kto lubi zapraszać do siebie większą liczbę osób lub regularnie urządza przyjęcia w plenerze, warto sprawić mu komplet sztućców, którego zalety z pewnością doceni.

Kupowanie akcesoriów domowych w kompletach zawsze wiąże się z wieloma zaletami. Nie inaczej jest w przypadku sztućców, których jednolita kolekcja umili przygotowywanie obiadów i kolacji na większą liczbę osób. Sztućce w walizce to jeden z najbardziej użytecznych zakupów, jakich dokonałam – warto przyjrzeć się ich ofercie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here