Jak urządzić kącik do pracy w kawalerce? Praktyczne inspiracje

0
2443

Mieszkańcy kawalerek zmagają się z jednym głównym problemem – brak miejsca, które można by zagospodarować do specjalnych celów. Jednym z nich jest komfortowa praca biurowa z dala od części sypialnej. Jak zatem urządzić kawalerkę by stworzyć funkcjonalny kącik do pracy?

Zagospodarowanie przestrzeni

W małych mieszkaniach bardzo ważną rolę odgrywa podział otwartej przestrzeni. Warto oddzielić strefę relaksu od miejsca, w którym pracujemy. Gdy mimo wszystko kącik do pracy chcemy urządzić blisko łóżka, warto postawić pomiędzy meblami designerski parawan, ażurowy regał lub prowizoryczną ściankę działową. Szczególnie funkcjonalnym rozwiązaniem jest lekki regał z miejscem na kosze lub pudełka, gdzie będziemy przechowywali dokumenty, książki, mały sprzęt czy akcesoria biurowe. Nad biurkiem można zamontować również półki, gdzie postawimy na przykład ozdobne wiklinowe kosze. W ten sposób nie dość, że stworzymy dwie strefy, to jeszcze zyskamy dodatkowe miejsce do przechowywania ważnych rzeczy. Więcej informacji na temat podziału wnętrza oraz aranżacji przestrzeni we wnętrzu kawalerki znaleźć można na stronie https://sonito.pl/. Strefy możemy również rozdzielić malując jedną ścianę na inny kolor. Szczególnie barwy zimne sprzyjają pracy umysłowej – np. jasny błękit lub fiolet.

Konfiguracja mebli

Biurko do komputera powinno być i niewielkie, najlepiej utrzymane w jasnych kolorach, dzięki czemu nie pomniejszy optycznie przestrzeni. Można ustawić je pod parapetem, najlepiej na jego wysokości. Wówczas zyskamy bardziej przestrzenny pulpit oraz dopływ naturalnego światła. Innym dobrym pomysłem jest składane biurko zaprojektowane z myślą o montażu na ścianie. Można je złożyć i rozłożyć, gdy tylko mamy taką potrzebę. Warto pamiętać, że na małej przestrzeni szczególnie liczy się ład i porządek. Dlatego warto opatrzyć się w pudełka czy organizery, utrzymane w jasnej kolorystyce. Nie bez znaczenia jest również oświetlenie. Biurko powinno posiadać oddzielne źródło światła np. lampkę stojącą lub halogeny na suficie. Pracę przy komputerze należy wykonywać przy dobrym oświetleniu, wówczas oczy będą się mniej męczyć.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here