Jak skutecznie sprzedać dom? 

0
1232

Posiadanie domu jest marzeniem, które posiada wiele osób. Niestety los czasami kieruje naszym życiem tak, że jesteśmy zmuszeni sprzedać dom. Jak wygląda sprzedaż domu i czy jest to trudniejsze od sprzedaży mieszkania w bloku? Przekonajmy się! 

Przeczytaj też: https://wlaczsienaprzyszlosc.pl/czy-latwo-sprzedac-sprawdzamy-jak-to-skutecznie-zrobic/ 

Od czego zależy cena domu? 

Sprzedaż domu z wielu względów może być czasami trudna. Dzieje się tak za sprawą kilku kluczowych czynników. Takimi czynnikami są wielkość domu, jego kształt, rozmiar działki oraz wiek i materiały, z których wykonany jest dom. Znaczenie ma również to, czy posiada on przydomowy ogród. Bardzo ważną rolę odgrywa również lokalizacja domu. To czy jest on położony w mieście, na przedmieściach czy na wsi, wpływa na jego cenę. Wszystkie te czynniki należy wziąć pod uwagę przygotowując ogłoszenie dotyczące sprzedaży. 

Droższy okazują się być domy wybudowane na osiedlach domków jednorodzinnych w miastach, niż te na przedmieściach. Nowoczesne domy są o wiele bardziej pożądane, niż domy tradycyjne. Na domy wybudowane w okresie PRL-u, które posiadają ceglane ściany i kilka poziomów, często trudno znaleźć kupca. Jednak nie oznacza to przecież nie będzie taki dom się nie sprzeda. Będzie to wymagało po prostu większej ilości czasu. 

Sprzedaż domu – ile trwa? 

Ciężko jest jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Na sprzedaż domu wpływają powyżej opisane czynniki. Osoby pragnące sprzedać dom muszą uzbroić się w duże pokłady cierpliwości. Na znalezienie kupca, który przestanie nasze warunki możemy czekać nawet kilka lat. Średnio znalezienie kupca na rynku wtórnym, jeżeli chodzi o sprzedaż domu trwa około 230 dni. Rekord poszukiwania klienta na sprzedaż domu wynosi 4 lata. Z pewnością jednak będziemy sprzedawać dom znacznie dłużej, niż mieszkanie w bloku w mieście. 

Sprzedaż domu na wsi 

Obecnie panuje trend w poszukiwania czy budowania domów na wsi. Mieszkańcy dużych miast chcą mieć kawałek własnego ogródka oraz miejsce, gdzie będą mogli w ciszy się zrelaksować. To właśnie dlatego na rynku nieruchomości można znaleźć wielu chętnych na domy znajdujących się na wsi. Nie chodzi tu jednak o same domy, jednak o działki, na których stoją. Działki na wsiach są o wiele tańsze, niż te w mieście. Kupcy bardzo często wyburzają stare domy oraz znajdujących się tam stodoły i budują domy od nowa. Przez to sprzedaż domu na wsi nie jest taka trudna. Tym bardziej, jeżeli wieś położona jest blisko Mazur lub innych atrakcji, gdzie mieszkańcy miast często udają się na relaks. 

Zobacz też: http://www.provimi.pl/dlaczego-warto-usunac-swoje-social-media/ 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here