Jak podkreślić oczy? Poznaj proste triki!

0
1893

Hipnotyzujące spojrzenie to najważniejszy efekt każdego make-upu. Wystarczy starannie podkreślić oczy. W tym celu przydadzą się dobre kosmetyki, przede wszystkim tusz, który wydłuży, pogrubi i podkręci rzęsy (np. z serii Million Lashes) oraz kredka, eyeliner i cienie. Do tego kilka prostych trików i można samodzielnie stworzyć makijaż, którego nie powstydziłaby się żadna gwiazda.

Marzysz o makijażu w stylu gwiazd czy celebrytów? Nie musisz zostawiać fortuny w salonach kosmetycznych, by wyglądać fenomenalnie. Wystarczy kilka prostych trików i odpowiednia wiedza oraz kosmetyki, by hipnotyzować swoim spojrzeniem. Niezbędne są też dobre kosmetyki, z pewnością sprawdzi się tusz Milllion Lashes, który da efekt sztucznych rzęs oraz wodoodporna kredka do oczu, eyeliner i paletka z różnymi cieniami. To wszystko sprawi, że zyskamy efekt „wow” i to w domowym zaciszu.

Wydobądź głębię spojrzenia

Aby stworzyć doskonały makijaż oczu należy odpowiednio przygotować swoje powieki. W tym celu sięgamy po korektor lub bazę pod cienie, by make-up utrzymał się przez wiele godzin. Wcześniej należy pamiętać o dokładnym demakijażu, należy precyzyjnie usunąć wszelkie resztki poprzedniego makijażu. Nawet Million Lashes nie da efektu miliona rzęs, jeśli będą posklejane i nie przygotowane do aplikacji kosmetyku.

Idealna kreska

Bardzo ważnym i wydawałoby się dość trudnym elementem jest kreska na oku. Można ją wykonać eyelinerem lub kredką (sięgając po wodoodporną można być spokojnym, że się nie rozmaże przez wiele godzin).  Kreska powinna być tuż nad linią rzęs, możemy ją wyciągnąć poza oko lekko ku górze. Jeśli nie mamy wprawionej ręki możemy postawić kilka kropek i później je ze sobą połączyć. Początkującym zazwyczaj łatwiej jest wykonać kreskę kredką aniżeli eyelinerem.

Cienie – postaw na kontrast

Całą nieruchomą powiekę malujemy cieniem zbliżonym do koloru skóry. W kąciku oka umieszczamy jasny cień, lekko rozcierając go do połowy ruchomej powieki. Następnie dobrze jest skontrastować go z mocniejszym odcieniem delikatnie rozcierając na połączeniu się kolorów. Osoby chcące optycznie powiększyć oczy mogą na dolnej linii rzęs namalować białą kreskę.

Tusz, który da efekt sztucznych rzęs

Nawet najstaranniej wykonany make-up nie będzie prezentował się dobrze, jeśli rzęsy nie będą robiły wrażenia. Oczywiście można przyklejać sztuczne rzęsy czy kępki, ale jest to trudne, pracochłonne, a i podczas ich odklejania często wyrywane są też nasze rzęsy, przez co ich kondycja nie prezentuje się później najlepiej. Warto przetestować tusze do rzęs Mililion Lashes, które sprawiają, że włoski stają się dużo gęstsze, dłuższe oraz idealnie podkręcone. Efekt sztucznych rzęs można więc uzyskać po kilku pociągnięciach szczoteczką. Wszystko dzięki unikalnym formułom, która pozwala uzyskać efekt maksymalnego podkreślenia oczu.

By makijaż był trwalszy warto na koniec utrwalić go specjalnym fixerem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here