Jak zarobić na handlu złotem

0
2294

Zarabianie na handlu złotem to dobry biznes, ale przede wszystkim dla jubilerów. Coraz częściej jednak chcemy sprzedać gotowe wyroby, na przykład po babci. Gdzie to zrobić?

Nie każdy jubiler zajmuje się skupem złotego surowca. Przede wszystkim trzeba wziąć pod uwagę fakt, że najczęściej salony jubilerskie to w rzeczywistości sklepy zajmujące się przede wszystkim handlem, a nie usługami. W wielu salonach znanych marek nie naprawimy biżuterii, a nawet jeśli taka usługa jest, to często wykonuje ją osoba z zewnątrz i zajmuje to sporo czasu. Nic dziwnego, że skup złota w Warszawie to zdecydowana rzadkość i nie w każdej firmie da się to załatwić.

Gdzie sprzedać złoto?

Nie wystarczy więc wybrać się do każdego z salonów z biżuterią, aby pozbyć się starych pierścionków i obrączek. A nawet jeśli zdecydujemy się na sprzedaż, to często sieciowe zakłady oferują znacznie niższą cenę niż rynkowa. Najlepsze ceny skupu w Warszawie oferują mniejsze firmy, często rodzinne, bo prawdziwi jubilerzy potrafią wycenić nie tylko aktualną wartość złota, ale także to czy w danym momencie da się coś z niego jeszcze zrobić.

Często obrączki wystarczy bowiem oszlifować i jeśli mają klasyczny wzór, będzie je można sprzedać kolejnemu odbiorcy. Sieciowy salon tak nie postąpi, zwłaszcza z towarem, którego wzoru w ofercie sklepowej nie ma lub nigdy nie było.

Sprzedaż złota za gotówkę możliwa jest w wielu miejscach, dlatego warto odwiedzić kilka z nich, by znaleźć miejsce, gdzie rzeczywiście znajdziemy najlepszą cenę.

Ile można zarobić na złocie?

Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi, mimo że ceny złota są powszechnie znane. Głównie dlatego, że jubilerzy biorą pod uwagę nie tylko wagę produktu oraz próbę złota, ale także rodzaj sprzedawanej biżuterii. Za obrączkę z reguły dostaniemy około kilkudziesięciu złotych w zależności od tego jak gruba jest i ile waży.

Czy warto sprzedawać złoto?

To zależy, bo ceny złota ulegają okresowym wahaniom, ale generalnie trend jest cały czas wzrostowy. Z drugiej strony złoto to dość pewna lokata kapitału, na pewno przez lata nie będzie na nim krachu, więc może nie trzeba się spieszyć?

Z drugiej strony większość z nas do sprzedania ma nie więcej niż kilka, kilkanaście, najwyżej kilkadziesiąt gramów złota więc warto się zastanowić czy jest to lokata jakiegoś wielkiego kapitału czy niepotrzebny złom, który lepiej jak najszybciej spieniężyć i kwotę w ten sposób uzyskaną przeznaczyć na dowolnie wybrany cel. Każdy musi sam podjąć decyzję, ale na pewno warto sprawdzić przed sprzedażą czy wybrany przez nas jubiler oferuje najwyższą cenę. Zwłaszcza, że wszędzie można najpierw zapytać ile dostaniemy za oferowane przez nas złoto i wcale nie obliguje nas to do sprzedaży oferowanych obrączek czy pierścionków i tp.

Wybór najlepszej oferty nie tylko pozwoli nam zarobić trochę więcej, ale też unikniemy przekonania, że kontrahent próbował nas oszukać, bądź nawet mu się to udało – takie myśli potrafią siedzieć w człowieku naprawdę długo i nie jest to nic przyjemnego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here