Hiszpania – wakacje

0
1170

Hiszpania to bardzo ciekawy kraj w Europie południowej, dzięki czemu jest bardzo chętnie odwiedzany przez turystów. Hiszpania – wakacje to bardzo popularna destynacja biur podróży w Polsce. Znajduje się tam wiele ciekawych atrakcji turystycznych, takich jak piękne, zabytkowe miast rozsiane po całym kraju, a także liczne wybrzeża z pięknymi plażami, a także wyspy, które również oferują piękne plaże i życie nocne. Hiszpania – wakacje to także możliwość odwiedzenia malowniczych łańcuchów górskich.

Największym miastem Hiszpanii i jej stolicą jest Madryt. Ta piękna metropolia jest siedzibą rodziny królewskiej oraz rządu hiszpańskiego. Mieści się tu między innymi Pałac Królewski, a także wiele uroczych placów, kościołów oraz monumentalnych budowli. Dawną stolicą Hiszpanii i pięknym, uroczym, choć niewielkim miastem jest Toledo. Innym mniejszym, ale bardzo atrakcyjnym miastem w Hiszpanii jest Segovia. Na zachodzie mieści się drugie co do wielkości miast Hiszpanii, piękna Barcelona, która jest stolicą Katalonii. Najważniejszym zabytkiem Barcelony i symbolem miasta jest bazylika Sagrada Familia. Innymi pięknymi miastami w Katalonii są Lleida, Tarragona oraz Girona.

Na północy Hiszpanii mieści się kolejny autonomiczny region, kraj Basków z pięknymi miastami, takimi jak Bilbao oraz Donostia San Sebastian. Niedaleko znajduje się Asturia, a tam Oviedo oraz Santander. Dalej wschód położona jest Galicja z takimi zabytkowymi miastami jak La Coruna, Vigo, czy Santiago de Compostela, która jest znanym sanktuarium. Hiszpania – wakacje to również często możliwość odwiedzenia takich pięknych i zabytkowych miast jak Saragossa, Pampeluna oraz Walencja. Na południu kraju znajduje się inny region znany z pięknej kultury oraz unikatowych zabytków, czyli Andaluzja. W Andaluzji ważnymi miejscami do odwiedzenia są takie miast jak Sewilla, Malaga, Granada, Kordoba, Kadyks oraz Almeria.

Hiszpania – wakacje to także przepiękne wybrzeża i wyspy, na których można się oddać beztroskiemu wypoczynkowi na plaży. Do najsłynniejszych wybrzeży Hiszpanii należą Między innymi Costa Brava, Costa del Sol, czy Costa da Blanca. Do najsłynniejszych wysp Hiszpanii należą archipelag Balearów oraz Wysp Kanaryjskich. Na Balearach można wypoczywać na takich słynnych na całym świecie wyspach jak Majorka, Minorka oraz Ibiza. Wyspy te oferują nie tylko wypoczynek na plaży, ale także piękne zabytki i intensywne życie nocne.Wśród Wysp Kanaryjskich największą sławą cieszą się Teneryfa oraz Gran Canaria. Na Wyspach Kanaryjskich, które są archipelagiem wulkanicznym można nie tylko plażować, ale także poznać przyrodę tropikalnego klimatu oraz zdobywać szczyty wulkanów.

Hiszpania – wakacje do idealne rozwiązanie zarówno dla osób, które lubią zwiedzać, dla osób, które preferują turystykę aktywną, jak i dla osób, które po prostu chcą beztrosko wypocząć na plaży. Hiszpania – wakacje to także doskonała możliwość połączenia tych form turystyki. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie i spędzi czas w taki sposób, jaki lubi najbardziej.

http://www.mojpodroznik.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here