Fakty i mity na temat mycia włosów

0
1393

Pielęgnacja włosów to temat, który wymaga czujności i odpowiedniej znajomości własnych potrzeb. Wynika to z faktu ciągle pojawiających się faktów i mitów dotyczących postępowania z włosami. Najpopularniejsze dotyczą ich mycia. Co jest dla nich odpowiednie, a co nie? Oto kilka przykładów.

Zobacz też: http://kobiecosc.pl/mycie-wlosow-demontujemy-mity/

Fakty na temat mycia włosów

Fakt: należy stosować odżywkę do włosów po każdym myciu – stosowanie odżywki przynosi włosom wiele korzyści. Dzięki niej, są one odżywione, ale także odporne na uszkodzenia. Zawarte w niej składniki odżywcze, regenerująco działają na ich kondycję, co przyczynia się do ich zdrowego wyglądu. Warto jednak dostosować odżywkę odpowiednio do rodzaju włosów.

Fakt: nie trzeba kilkukrotnie myć włosów – jest to absolutna prawda, chociaż wielu producentów twierdzi, że niektóre czynności należy wykonać jeszcze raz. Jak się jednak okazuje, włosy zazwyczaj nie potrzebują zwiększonej dawki szamponu lub innych produktów pielęgnacyjnych. Wystarczy, jak umyje się włosy raz, ale za to bardzo dokładnie. Włosy wymagają wielokrotnego mycia tylko w przypadku nałożenia obciążających je preparatów, takich jak olej lub maska.

Mity na temat mycia włosów

Mit: nie powinno się myć włosów codziennie – chociaż to twierdzenie jest bardzo popularne, to jednak nie do końca jest prawdziwe. To jak często myje się włosy, zależy tylko od indywidualnych preferencji oraz takich czynników jak np. rodzaj włosów, czy tryb życia. Nie trzeba się obawiać uszkodzenia struktury włosów w przypadku ich codziennego mycia, jeżeli stosuje się odpowiednie produkty do ich pielęgnacji.

Mit: przed wizytą u fryzjera nie trzeba myć włosów – jest to jeden z największych mitów pielęgnacyjnych. Jeżeli włosy są nieświeże i natychmiastowo wymagają umycia, to należy to zrobić także przed wizytą u fryzjera. Ponadto, oczyszczone włosy pozwolą fryzjerowi na dokładną ocenę naturalnego odcienia włosów. Jest to przydatne w szczególności przed wykonaniem koloryzacji włosów.

Przeczytaj też: http://www.provimi.pl/kondycja-wlosow-po-ciazy/ 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here